reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Versabot
Przemysł elektroniczny |

Faurecia Frames w Wałbrzychu inwestuje w autonomiczne roboty transportowe VersaBox

Podpisana pomiędzy pomiędzy Faurecią i VersaBox przewiduje rozbudowę floty robotów, które przejmą większość zadań transportu wewnętrznego.

Maszyny pozwolą w jeszcze większym stopniu wesprzeć personel w realizacji uciążliwych zadań transportowych w magazynie i przy liniach produkcyjnych. Obecnie inteligentne, pracujące bez operatora roboty VERSABOT, odpowiadają za 80% zadań transportowych w fabryce foteli samochodowych – czytamy w komunikacie.
Autonomiczne roboty transportowe już od 3 lat pracują w wałbrzyskich zakładach Faurecia Frames. Celem pierwszego etapu wspólnych działań była robotyzacja transportu komponentów pomiędzy spawalnią i malarnią. Właśnie rozpoczęty nowy projekt przewiduje robotyzację transportu gotowych elementów z malarni na linie montażowe. – Myślenie innowacyjne jest bowiem częścią kultury pracy firmy produkującej podzespoły dla branży motoryzacyjnej. Wprowadzanie unowocześnień, robotyzacja i cyfryzacja wykorzystywane są przez Faurecię do poprawy elastyczności oraz wydajności procesów produkcyjnych – podkreśla Marcin Wójcik, dyrektor fabryki Faurecia Frames w Wałbrzychu. O wdrożeniu robotów AMR (Autonomous Mobile Robots), czyli autonomicznych platform transportowych zadecydowała chęć usprawnienia przepływu ładunków. – Nie dość, że osiągnęliśmy cel w postaci lepszego przepływu ładunków, dodatkowo poprawiliśmy wydajność i elastyczność systemu transportu wewnętrznego. Z perspektywy 3 lat współpracy możemy mówić o pełnym sukcesie. Z powiększeniem floty autonomicznych robotów transportowych wiążemy nadzieje na jeszcze większe zyski i dalszą poprawę konkurencyjności naszej fabryki – podkreśla Marcin Wójcik. Autonomiczne roboty mobilne VERSABOT poruszają się samodzielnie dzięki innowacyjnemu systemowi nawigacji TRUE AUTONOMY. Jest to zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który umożliwia przemieszczanie się i adaptowanie do zmiennych warunków środowiska pracy. – Początkowo VERSABOTy realizowały dostawy na 5 trasach. Obecnie wykonują 200 kursów dziennie, przewożąc 60-70 ton towaru. W najbliższych miesiącach i latach te liczby będą systematycznie rosły – zapowiada Bartosz Sikora, kierownik magazynu zakładu Faurecia Frames.
Faurecia Frames w Wałbrzychu wchodzi w skład francuskiego koncernu Faurecia, jednego z dziesięciu największych światowych dostawców motoryzacyjnych. Zatrudnia ponad 100 tys. pracowników w 266 fabrykach i 39 centrach konstrukcyjno-badawczych, walidacyjnych i rozwojowych na całym świecie. Wałbrzyska fabryka specjalizuje się w produkcji foteli przednich do samochodów osobowych. Dostarcza fotele w wersji manualnej i elektrycznej do takich marek jak Volkswagen, BMW, Ford czy Peugeot. VersaBox jest dostawcą autonomicznych robotów transportowych klasy AMR oraz systemu AUTONOMY@WORK. To kompletne rozwiązanie, które zawiera narzędzia do projektowania, symulacji (modelowania), realizacji i monitorowania systemów intralogistyki przemysłowej. Oferta VersaBox jest skierowana do sektora produkcyjnego i magazynowego.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama