reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

MedApp rozpoczyna dystrybucję we Francji

MedApp, dostawca rozwiązań wspomagających diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji, zawarł umowę dystrybucyjną z francuską firmą FP Business SAS.

Dzięki zawartej umowie dystrybucyjnej z francuskim partnerem FP Business SAS, MedApp poszerza swoją obecność w Europie z rozwiązaniem CarnaLife Holo o rynki Francji i Luksemburga.
Umowa zawarta pomiędzy MedApp SA, a FP Business SAS dotyczy CarnaLife Holo, czyli technologii trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych wspierającej planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych, wykorzystywanej w kardiologii, onkologii, ortopedii, radiologii oraz laryngologii. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający strukturę obrazowanego obszaru anatomicznego. Kontrakt obejmuje przedstawicielstwo FP Business SAS na terenie Francji i Luksemburga. Zawarta umowa ma charakter umowy na wyłączność a dystrybutor dysponuje prawem do zawierania umów subdystrybucyjnych za zgodą MedApp SA – informuje spółka w komunikacie. W przypadku realizacji przez dystrybutora przyjętego planu sprzedaży ustalonego na pierwsze 3 lata obowiązywania umowy MedApp SA uzyska w tym okresie przychód na poziomie 2.073.660 EUR (wg. średniego kursu NBP z dnia 26.04.2021 r. 9.468.631 PLN) z tytułu sprzedaży aplikacji CarnaLife Holo. Realizacja przyjętego planu sprzedaży gwarantuje dystrybutorowi utrzymanie statusu wyłączności. Z uwagi na specjalizację FP Business SAS, oferta MedApp SA w pierwszej kolejności kierowana będzie do lekarzy specjalistów i podmiotów leczniczych wyspecjalizowanych w onkologii i ortopedii, takich jak: prywatne i publiczne szpitale, przychodnie, domy opieki, czy centra rehabilitacji. – Podpisanie umowy dystrybucyjnej z FP Business SAS to kolejny krok w komercjalizacji naszych rozwiązań na rynkach zagranicznych. Cieszymy się, że nasze rozwiązania będą dostępne również na rynku francuskim i luksemburskim. Medycyna cyfrowa i innowacje związane ze zdrowiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko pacjentów i lekarzy, ale również partnerów zainteresowanych dystrybucją rozwiązań software’owych wpierających nowoczesną medycynę. Widzimy jak szybko rozwija się rynek nowoczesnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i digital therapeutics w medycynie – mówi Krzysztof Mędrala, CEO MedApp SA. – Decydujemy się na integrację rozwiązań spółki MedApp z naszą ofertą produktów i procesem leczenia, ponieważ wierzymy, że ta autorska technologia obrazowania danych medycznych 3D doskonale uzupełnia dostępne już techniki. Dzięki współpracy jaką podejmujemy, nasi francuscy i luksemburscy specjaliści będą mogli wykorzystać system Carnalife Holo do oceny trafności przedoperacyjnej i śródoperacyjnej diagnozy określonego wskazania u swoich pacjentów. W połączeniu z obecnymi technologiami robotycznymi stworzymy doskonałą symbiozę poprawiającą skuteczności leczenia – mówi Fabrice Protois, Managing Partner FP Business SAS
MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna oferująca rozwiązania software’owe, wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji. Kluczowe produkty oferowane przez spółkę to: CarnaLife Holo, HoloComm, CarnaLife System i Cyfrowa Przychodnia. MedApp współpracuje między innymi z firmami Microsoft, GE Healthcare czy Johnson & Johnson.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2