reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Polska spółka Dronehub oficjalnym partnerem IBM

Dronehub, specjalista w dziedzinie rozwiązań dronowych typu „drone-in-a-box”, nawiązał współpracę z IBM w zakresie rozwiązań do zarządzania wolumenami danych i budowania technologii nowej generacji na potrzeby AI dla operacji dronowych.

W odpowiedzi na szybki rozwój i dynamicznie zmieniające się środowisko biznesowe, polska firma Dronehub poszukiwała wydajnej i skalowalnej infrastruktury serwerowej dla AI, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na analizy w czasie rzeczywistym. Ponieważ Dronehub koncentruje się na rozwoju autonomicznych stacji dokujących dla dronów, rozpoczął współpracę z IBM w celu wykorzystania serwerów IBM Power Systems z Akceleracją AI do usprawnienia misji inspekcyjnych i infrastruktury naziemnej. W wyniku tej współpracy Dronehub zwiększy swoje możliwości wsparcia podmiotów z rozległą infrastrukturą poprzez zmniejszenie kosztów monitoringu i pozyskiwania danych z przestrzeni powietrznej w czasie rzeczywistym – informuje spółka w komunikacie.
Współpraca Dronehub z IMB umożliwi realizowanie jeszcze bardziej zaawansowanych projektów dronowych na potrzeby różnych sektorów: od rolnictwa po kolejnictwo – czytamy w komunikacie.
– Współpraca z IBM pozwala nam wdrażać nowe koncepcje i algorytmy niezbędne do dalszego rozwoju naszych systemów dronowych. Dzięki połączeniu naszego branżowego know-how z technologią IBM, będziemy w stanie stworzyć nowe możliwości biznesowe i badawcze w oparciu o technologię nowej generacji na potrzeby AI dla naszych operacji dronowych – mówi Vadym Melnyk, założyciel i prezes Dronehub. Rynek dronów w Polsce rozwija się dynamicznie i zdobywa coraz większy udział we wszystkich dziedzinach przemysłu i życia. Jak podaje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), liczba operacji z użyciem dronów w 2020 roku wyniosła ok. 300 000 i zrównała się z liczbą lotów awionetek. – Technologia nowej generacji udostępniana na potrzeby AI znacząco przyspieszy dalszy rozwój branży lotniczej. Dzięki wsparciu rozwiązań IBM możliwe będzie realizowanie jeszcze bardziej zaawansowanych projektów użycia dronów w różnych sektorach: od rolnictwa po kolejnictwo. Bliska współpraca IBM i Dronehub jest doskonałym przykładem na to, jak przełożyć siłę nowych technologii i potencjał AI na korzyści dla klientów – mówi Sebastian Jeliński, Senior Server Solutions Consultant, IBM. Dronehub dostarcza kompleksowe rozwiązania typu drone-in-a-box i jest pierwszym na świecie producentem stacji dokującej z automatyczną wymianą baterii w dronie. Dzięki temu drony mogą bez udziału człowieka wykonywać misje w trybie 24/7. Rozwiązania Dronehub są przeznaczone do monitoringu, inspekcji i pomiarów w przemyśle i rolnictwie. Firma współpracuje projektowo z Europejską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją Obrony. W lutym tego roku NCBR informowało o otrzymaniu przez konsorcjum pod przewodnictwem Dronehub dofinansowania w kwocie 6,9 mln PLN na projekt zakładający opracowanie systemu do tworzenia ortofotomap przez drony oraz przesyłania i archiwizacji zebranych danych.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama