reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Whirlpool
Przemysł elektroniczny |

Whirlpool podnosi prognozę

Producent AGD Whirlpool Corporation ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku: sprzedaż netto wzrosła o około 24%.

– Nasze wyniki za pierwszy kwartał dobitnie potwierdzają, że potrafimy działać zwinnie i jesteśmy odporni nawet w sytuacji niedoboru podzespołów i presji inflacyjnej. Utrzymujący się silny popyt wśród konsumentów oraz nasze niedawne działania dotyczące opierania cen na kosztach dają nam pewność, dzięki której możemy znacząco podnieść prognozy koncernu na cały rok – komentuje Marc Bitzer, prezes i dyrektor generalny Whirlpool Corporation. W I kwartale zysk na akcję rozwodnioną w ujęciu GAAP i bieżącym (nie-GAAP) wyniósł odpowiednio 6,81 USD i 7,20 USD, dzięki działaniom marketingowym i wyższym wolumenom. Firma podkreśla też, że zrealizowała cel dotyczący długoterminowej dźwigni zadłużenia brutto na poziomie 2,0x. – W przedmiotowym kwartale udało nam się wygenerować dodatnie przepływy pieniężne dzięki wysokim zyskom netto oraz zdyscyplinowanemu zarządzaniu kapitałem obrotowym. Cieszymy się, że możemy zwiększyć o 2 miliardy dolarów uprawnienia do wykupu akcji własnych, a nasza dywidenda rośnie dziewiąty rok z rzędu, co świadczy o naszym nieustającym zaangażowaniu w zwracanie kapitału akcjonariuszom – mówi Jim Peters, dyrektor finansowy Whirlpool Corporation. Ogłoszona przez Whirlpool prognoza na cały 2021 rok przedstawia się następująco:
  • Zwiększenie wzrostu sprzedaży netto w całym roku 2021 do 13% z poziomu ~6% (nie uwzględniono wpływu kursów walut na sprzedaż netto w przyszłych okresach).
  • Zwiększenie zysku GAAP na akcję rozwodnioną do 23,10-24,10 USD z 17,80-18,80 USD.
  • Wzrost zysku bieżącego na akcję rozwodnioną z 19,00 USD do 20,00 USD do 22,50 USD z 23,50 USD.
  • Wzrost środków pieniężnych z działalności operacyjnej do 1,70 mld USD z 1,55 mld USD.
  • Wzrost wolnych przepływów pieniężnych (4) do ~1,25 mld USD z 1 mld USD lub wyższej kwoty.
  • Skorygowana stawka podatkowa (nie-GAAP) i stawka GAAP pozostają bez zmian na poziomie 24-26%.
© Whirlpool

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2023 17:29 V21.1.0-1
reklama
reklama