reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© blotty dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Polski producent kas fiskalnych podsumował rok

Rok 2020 był dla Grupy ELZAB bardzo wymagający, mimo to Grupa zrealizowała w 2020 roku wynik na przychodach jedynie 4,42% niższy niż w roku 2019 – komentuje prezes zarządu ELZAB SA Bartosz Panek.

– Grupa ELZAB zaczynała 2020 rok z bardzo dobrym wynikiem zrealizowanym w 2019 roku i z planami rekordowej sprzedaży na rynek krajowy w kolejnych okresach. Niestety niespodziewany wybuch globalnej epidemii wirusa SARS-CoV-2 spowodował konieczność rewizji pierwotnych planów. W konsekwencji epidemii kolejny raz uległy przesunięciu terminy wymiany urządzeń fiskalnych na urządzenia klasy on-line a spowolnienie gospodarcze spowodowało dodatkowe obniżenie popytu na urządzenia fiskalne – wyjaśnia prezes Bartosz Panek w liście do akcjonariuszy, podkreślając przy tym, że z punktu widzenia przychodów rok 2020 był trzecim najlepszym rokiem w historii. Oto wybrane dane finansowe Grupy ELZAB za 2020 rok: Jeśli chodzi o plany na przyszłość, ELZAB zamierza dalej rozwijać podstawową ofertę, czyli urządzenia fiskalne i peryferyjne dla branż prowadzących sprzedaż detaliczną, przy czym w szczególnym stopniu skupia się na dodatkowych funkcjonalnościach i rozwijaniu usług towarzyszących. – Pracujemy nad naszą ofertą z myślą o tym, aby urządzenie fiskalne stało się hubem produktowo-usługowym podstawowego wyboru w korzystnych modelach finansowania dla klienta ostatecznego – wyjaśnia Bartosz Panek. Prezes ELZAB-u zwraca też uwagę, że Grupa, poza podstawową działalnością, prowadzi projekty w zakresie nowych technologii oraz zastosowania dotychczasowych w nowych obszarach działalności, planując wprowadzanie nowych produktów na rynki krajowy i zagraniczne. – Jednocześnie kontynuujemy prace dotyczące wprowadzenia szerokiej gamy urządzeń do ładowania samochodów elektrycznych w sektorze komercyjnym jak i w sektorze prywatnym. Spodziewamy się, że w 2021 roku silnie zaakcentujemy obecność Grupy ELZAB w nowych branżach, w których planujemy zająć pozycję lidera, także poprzez synergie produktowe płynące z oferowania produktów własnej produkcji z komplementarnymi produktami firm trzecich – czytamy dalej w liście.
ELZAB SA to firma z ponad 50-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji urządzeń elektronicznych. Spółka jest jednym z głównych producentów kas i drukarek fiskalnych w Polsce, oferuje także wagi elektroniczne, szuflady kasowe, sprawdzarki cen, drukarki etykiet oraz akcesoria do integracji systemów kasowych. Dodatkowo firma produkuje detale i podzespoły mechaniczne oraz elektroniczne, a także gotowe urządzenia według pomysłu zleceniodawcy. Akcje spółki notowane są od 1998 r. na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. © ELZAB

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama