reklama
reklama
© Orbit One
Przemysł elektroniczny |

Orbit One: nowe partnerstwo, nowa usługa i nowy szef

Specjalizująca się w technologiach ekologicznych firma Heliospectra wybrała Orbit One na partnera produkcyjnego. Nowym szefem koncernu został natomiast Mattias Lindhe.

Heliospectra specjalizuje się w dziedzinie inteligentnych technologii oświetlenia LED-owego, systemów sterowania oświetleniem oraz usług przeznaczonych dla szklarni i kontrolowanych środowisk uprawowych. – Orbit One pomaga nam przy realizacji całego szeregu usług, począwszy od zakupów, poprzez produkcję obwodów drukowanych oraz kompletnego montażu, aż po zapewnienie wysokiej jakości w postaci przeprowadzania testów jakościowych po zakończeniu produkcji – mówi menadżer łańcucha dostaw firmy Heliospectra, Nathalie Svedberg. Orbit One poinformował również o zmianie przy sterach firmy. Mattias Lindhe, jako nowy szef koncernu, przejmuje obowiązki z rąk założyciela i udziałowca firmy – Matsa Johanssona, który nadal będzie pełnił aktywnie funkcję właścicielską, skupiając się na strategiach i przejęciach. Będzie on również udzielał wsparcia szefowi koncernu oraz wspomagał zarządzanie operacyjne. – Czerpię dużą przyjemność z tego, że mogę brać aktywny udział w współtworzeniu przyszłości koncernu Orbit One. Do firmy dołączyłem w 2016 roku i od tego czasu ciężko pracuję, aby nadawać jej impet w kierunku zwiększania stopnia cyfryzacji, podwyższania innowacyjności procesów oraz wdrażania unikatowych linii produkcyjnych, zawsze w sprzężeniu ze zwiększaniem wartości dodanej – przedstawia swoją wizję Mattias Lindhe. Orbit One ogłosiło też wprowadzenie nowej usługi, obejmującej zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, która pomaga wydłużyć żywotność produktu oraz poprawić jego funkcjonalność i wydajność. – Sustaining jest coraz bardziej poszukiwaną usługą świadczoną przez firmę Orbit One. I to nie tylko w obliczu rosnących wymagań dotyczących zrównoważonych ekologicznie produktów i procesów produkcyjnych – informuje firma. – Częstym przykładem są produkty, których pewne komponenty nie są już dostępne. W takich przypadkach zespół ds. sustainingu firmy Orbit One może znaleźć alternatywne rozwiązania lub odpowiednio przeprojektować obwody drukowane, przetestować je oraz zweryfikować ich funkcjonalność. Można do nich zaliczyć na przykład nowe schematy elektroniczne i układy obwodów drukowanych, co w ten sposób wydłuża żywotność produktu. Możemy zaoferować pomoc w dziedzinie oprogramowania w postaci przepisania i aktualizacji firmware’u obwodów drukowanych oraz usunięcia błędów z poprzedniego oprogramowania – wyjaśnia dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Mats Eriksson.
Orbit One to skandynawski dostawca usług produkcji urządzeń elektronicznych oraz elektromechanicznych, oferujący pełen zakres usług: od konstrukcji, prototypu, zakupów, produkcji oraz testów, po logistykę i usługi posprzedażne. Firma dysponuje zakładami produkcyjnymi w Szwecji, w Federacji Rosyjskiej oraz w Polsce. W Szwecji działają dwa zakłady: zlokalizowane w Ronneby i w Sztokholmie. Koncern Orbit One zatrudnia obecnie ok. 650 osób, a jego roczne obroty wynoszą ok. 950 mln SEK. Firma Orbit One jest własnością członków kadry kierowniczej oraz zarządu.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2