reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Ustalono cenę akcji Creotech Instruments

Creotech Instruments SA, producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz elektroniki m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi, zakończył proces book-buildingu, ustalając ostateczną wartość ceny emisyjnej w maksymalnej wysokości 61 zł za akcję.

Do inwestorów trafi pełna pula oferowanych przez spółkę 185 000 akcji zwykłych serii H. Creotech podzielił oferowane akcje na poszczególne transze:
  • 161 902, czyli 87,5% akcji nowej emisji w transzy dużych inwestorów;
  • 15 000, czyli 8,1% akcji w transzy pracowniczej;
  • 8 098 akcji, czyl 4,4% akcji w transzy małych inwestorów.
Akcje Creotechu cieszyły się dużym zainteresowaniem i średnia wielkość redukcji w transzy małych inwestorów wyniosła 96,25%. Środki pozyskane z emisji akcji serii H spółka zamierza przeznaczyć m.in. na kontynuowanie prac związanych z opracowaniem satelity obserwacyjnego Ziemi EagleEye i podniesieniem na najwyższy poziom rozwoju technologii platformy mikrosatelitarnej HyperSat w celu stworzenia własnej oferty modułowych platform satelitarnych, zakup trzeciej linii produkcyjnej, a także na dalszy rozwój biznesu – informuje Creotech w komunikacie. – Bardzo cieszy nas sukces oferty i ogromne zainteresowanie inwestorów widoczne w trakcie book-buildingu. Już w pierwszym dniu popyt kilkakrotnie przewyższał liczbę oferowanych akcji. Dziękujemy wszystkim inwestorom za okazane nam zaufanie. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania rynku wobec naszej spółki i jak najlepiej realizować przyjętą strategię rozwoju. Pozyskany kapitał umożliwi nam jeszcze bardziej dynamiczny rozwój. Powodem do dumy jest dla nas także tak mocny udział naszych pracowników w objęciu emisji, bowiem to potwierdza, że udało nam się zbudować firmę, w którą wierzą jej pracownicy i się z nią identyfikują – mówi Jacek Kosiec, prezes zarządu Creotech Instruments SA. Formalny przydział nowo emitowanych akcji serii H zostanie przeprowadzony do 20 kwietnia. Od 14 do 16 kwietnia będą przyjmowane zapisy na akcje w Transzy Dużych Inwestorów oraz w Transzy Pracowniczej. Oferowane inwestorom akcje stanowić będą łącznie 11,66 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki. Po zamknięciu oferty i dokonaniu przydziału akcji, Creotech Instruments SA rozpocznie przygotowania do wprowadzenia wszystkich akcji na NewConnect, co prawdopodobnie nastąpi w III kwartale tego roku.
Creotech Instruments jest największą polską firmą produkującą i dostarczającą na światowy rynek technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii. Urządzenia spółki brały udział w 26 projektach dla sektora kosmicznego, w tym w 10 lotnych misjach kosmicznych – z czego 4 zrealizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Jednym z najważniejszych projektów realizowanych obecnie przez Creotech jest platforma satelitarna HyperSat, która pozycjonuje spółkę w gronie kilkunastu firm na świecie zdolnych oferować mikrosatelity i całe konstelacje mikrosatelitarne dostosowane do potrzeb klienta.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2