reklama
reklama
reklama
reklama
© SK Innovation_SK
Przemysł elektroniczny |

SK IE Technology rozpoczęło produkcję separatorów w chińskiej fabryce

SK IE Technology (SKIET), spółka zależna SK Innovation, uruchomiła komercyjną produkcję w drugiej fabryce LiBS (separatorów akumulatorów litowo-jonowych) w Changzhou w Chinach.

Dzięki nowej fabryce globalne moce produkcyjne SK IE Technology w zakresie separatorów wzrosły do 1,04 miliarda m kw., co odpowiada na potrzeby produkcji miliona samochodów elektrycznych rocznie. Globalna wydajność SKIET ma do 2024 roku osiągnąć 2,73 miliarda m kw., duża część produkcji będzie realizowana w Polsce.
To druga fabryka firmy w Changzhou, pierwsza rozpoczęła działalność w listopadzie ubiegłego roku. Zakłady separatorów SKIET w Changzhou są obsługiwane przez SK Hi-tech Battery Materials Jiangsu, zagraniczną spółkę zależną firmy. Nowy zakład na razie produkuje przy wykorzystaniu połowy dostępnych mocy (170 mln m kw.), a obecna wydajność SKIET tylko w Chinach to 510 mln m kw. Prace w zakładzie nr 2 trwają, a pozostałe linie produkcyjne mają być uruchomione w pierwszym kwartale przyszłego roku. SK IE Technology buduje już dwa zakłady w Dąbrowie Górniczej, a pod koniec marca tego roku zapowiedziała uruchomienie w Polsce kolejnych dwóch obiektów produkcyjnych i nakłady inwestycyjne w wysokości blisko miliarda złotych. Będzie to największa z dotychczasowych pojedynczych inwestycji realizowanych przez SK IE Technology. Cztery fabryki na Śląsku zapewnią roczne moce na poziomie 1,54 mld m kw. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. SK IE Technology powstała w 2019 roku z wydzielenia części separatorowej z SK Innovation, jednej z największych południowokoreańskich firm z sektora energetyczno-chemicznego. Zajmuje się przetwarzaniem substancji ropopochodnych, produkuje środki chemiczne, a także baterie do samochodów elektrycznych oraz ich komponenty. W Polsce działa od 2018 roku. Dzięki nowej inwestycji zakład w Dąbrowie Górniczej będzie największą fabryką spółki na świecie, a całkowite nakłady inwestycyjne przekroczą 1,5 mld EUR (prawie 7 mld PLN). Oto zestawienie istniejących i planowanych fabryk separatorów SK IE Technology wraz z terminami rozpoczęcia produkcji. © SK Innovation

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1