reklama
reklama
© XTPL Przemysł elektroniczny |

XTPL pozyskało partnera biznesowego w Korei Płd.

XTPL SA, twórca przełomowych rozwiązań nanodruku dla globalnego rynku elektroniki, nawiązał współpracę ze spółką Bandi Consortia w zakresie wsparcia komercjalizacji technologii XTPL na rynku koreańskim.

Koreański partner będzie oficjalnie reprezentować XTPL i wspierać wprowadzanie technologii XTPL w branży producentów FPD (ang. flat panel display) i półprzewodników na tamtejszym rynku. Spółka Brandi Consortia została założona przez ekspertów o szerokim doświadczeniu w dziedzinie półprzewodników, wyświetlaczy i zarządzania procesem komercjalizacji nowych technologii – podkreśla XTPL w komunikacie.
Współpraca z koreańską firmą Bandi Consortia umożliwi przyspieszenie komercjalizacji przełomowych technologii XTPL w kluczowym dla firmy regionie i sektorze – podkreśla XTPL.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Bandi, której atutem jest ogromna wiedza technologiczna oraz wieloletnie relacje na koreańskim rynku wyświetlaczy i półprzewodników. Bandi Consortia prowadzi ścisłą współpracę z firmami technologicznymi w zakresie rozwiązań, które są najbardziej perspektywiczne w kontekście przyszłego rozwoju technologicznego na danych rynkach. To zespół ludzi, którzy blisko współpracowali z najbardziej znanymi gigantami rynku elektroniki, zatem znają to środowisko bardzo dobrze. Osiągnięcia firmy potwierdzają, że potrafi się świetnie poruszać na tym rynku, dzięki czemu może skutecznie pełnić rolę ambasadora XTPL i przyspieszać proces komercjalizacji naszej technologii w tym kluczowym dla nas regionie i sektorze – mówi Filip Granek, prezes zarządu XTPL S.A. – Istotą prowadzonej przez nas działalności jest wyszukiwanie najbardziej obiecujących rozwiązań technologicznych i prezentowanie ich współpracującym z nami graczom z koreańskiej branży wyświetlaczy i półprzewodników. Uważamy, że unikalna technologia XTPL ma ogromny potencjał na tych rynkach. Naszym celem będzie wpieranie procesów komercjalizacji XTPL w Korei. Dynamiczny postęp w obszarze innowacyjnych technologii, który się dokonuje, m.in. dzięki takim firmom jak LG czy Samsung i w ramach ich przemysłowego ekosystemu, stwarza doskonały grunt dla oferty XTPL. Poza wyjątkowością technologii XTPL w skali światowej i siłą jej własności intelektualnej duży potencjał widzimy również w zespole, który posiada wiedzę oraz ambicję, żeby zdobyć ten potężny rynek. Jesteśmy gotowi wspierać działania spółki w naszym regionie – mówi Jun Souk, prezes zarządu Bandi Consortia. Spółki rozpoczęły swój pierwszy wspólny projekt w 2020 roku. W jego wyniku XTPL bierze udział w ocenie zaawansowanych technologii dla jednego z wiodących światowych dostawców narzędzi przemysłowych w branży wyświetlaczy. – Już dzisiaj realizujemy wspólnie znaczący projekt w koreańskim sektorze FPD. Rolą Bandi jest zapewnianie wsparcia na poziomie lokalnym. Kontrahent bardzo pozytywnie ocenił możliwości technologiczne XTPL, co pozwoliło na intensyfikację współpracy. Oczywiście ostateczna decyzja co do wyboru zaprezentowanych technologii należy do odbiorcy końcowego, dlatego z niecierpliwością czekamy na efekty kolejnych etapów oceny – wyjaśnia Filip Granek. XTPL rozwija i komercjalizuje innowacyjną w skali globalnej technologię, która umożliwia ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Ze względu na swój platformowy charakter, rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w szeroko rozumianej branży elektroniki drukowanej. Obecnie spółka koncentruje się na komercjalizacji technologii dla sektora wyświetlaczy.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1