reklama
reklama
© OMRON Biznes |

OMRON i OnRobot łączą siły

Firma OMRON Industrial Automation Europe zawarła nową umowę dystrybucyjną z OnRobot, duńskim producentem narzędzi do robotów współpracujących (cobotów).

Zawarta umowa pozwoli firmie OMRON na oferowanie produktów OnRobot, które można w pełni zintegrować z kobotem OMRON TM, klientom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). Jak podkreślają firmy w komunikacie, roboty współpracujące integrują się z innymi sprzętami i jest to kluczowy czynnik w dążeniu do stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Z kolei narzędzia stosowane z robotami są ważnym elementem umożliwiającym wykorzystanie robotów w szerokim zakresie zastosowań, np. w transporcie i usuwaniu materiałów, montażu i obsłudze maszyn. Łatwość integracji produktów OnRobot z kobotem OMRON TM była niezwykle istotnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu nowej umowy. – Zawierając tę umowę dostawy, rozszerzamy naszą ofertę dostępnych dla klientów rozwiązań w zakresie robotów współpracujących zwłaszcza pod względem wszechstronności i łatwości obsługi naszego sprzętu – komentuje Fernando Vaquerizo, kierownik ds. marketingu produktów stacjonarnych i kobotów w OMRON Europe.
OnRobot oferuje narzędzia do współpracy, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, technologię chwytaka Gecko, czujniki siły/momentu obrotowego, wkrętaki, zestawy szlifierek i zmieniarki narzędzi. Dodane do oferty produkty firmy OnRobot przyspieszają i ułatwiają automatyzację zadań, takich jak pakowanie, kontrola jakości, obsługa materiałów i maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Firma OnRobot z siedzibą w Odense, w Danii, ma również biura w Los Angeles, Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Seulu, Singapurze i Budapeszcie. OMRON Corporation to firma z branży automatyki, która oferuje rozwiązania oparte na technologii „Sensing & Control + Think”. Obszary działalności firmy OMRON obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych, przez systemy infrastruktury społecznej i opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe. Firma OMRON powstała w 1933 roku i zatrudnia około 30 000 pracowników na całym świecie, dostarczając produkty i świadcząc usługi w około 120 krajach i regionach.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1