reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

MedApp: przychody w górę o 87% a zysk netto o 185% r/r

MedApp, notowana na NewConnect Spółka technologiczna oferująca rozwiązania diagnostyki obrazowej oraz medycyny cyfrowej, podsumowała 2020 rok: na koncie ma rekordowe wyniki oraz intensywną komercjalizację portfolio.

– Wyniki finansowe uzyskane w 2020 roku są efektem zarówno intensywnej komercjalizacji oferowanych rozwiązań, jak i dynamicznie postępującej cyfryzacji usług medycznych. Przychody ze sprzedaży w 2020 roku wyniosły 6 025 tys. zł, zysk netto 1 915 tys. zł, natomiast EBITDA 2 934 tys. zł. Osiągnięty sukces to rezultat rozpoczęcia komercyjnej sprzedaży takich produktów jak: CarnaLife Holo, CarnaLife System oraz HoloComm – czytamy w komunikacie.
– Rok 2020 to najlepszy okres w dotychczasowej historii spółki. Osiągnęliśmy nie tylko rekordowe wyniki w historii, ale także na stałe przekroczyliśmy próg rentowności – mówi Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp.
– Nawiązane w tym czasie (2020 roku) długoterminowe relacje z klientami powinny także istotnie wpływać na wyniki również w przyszłych okresach. Wybuch pandemii Covid-19 gwałtownie zmienił sposób świadczenia usług medycznych na całym świecie. Doszło do znaczącego wzrostu popytu na usługi medycyny cyfrowej oraz rozwiązania oparte na systemach sztucznej inteligencji czy mieszanej rzeczywistości, które z powodzeniem stosujemy w naszych rozwiązaniach – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp. Kryzys związany z pandemią Covid-19 powodujący przyspieszenie transformacji cyfrowej całego sektora medycznego, wpłynął także na rozwój nowych usług, dzięki czemu swój debiut miała Cyfrowa Przychodnia – aplikacja będąca rozszerzeniem CarnaLife System, umożliwiająca placówkom medycznym prowadzenie zdalnej opieki w zakresie konsultacji, diagnostyki i monitoringu zdrowia pacjenta. W 2020 roku spółka w istotny sposób zwiększyła poziom sprzedaży w kraju. Sukcesem MedApp w raportowanym okresie było podpisanie istotnych umów wdrożeniowych i pilotażowych z takimi podmiotami, jak wielospecjalistyczny szpital kliniczny przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Grupą NEO Hospital – właścicielem nowoczesnego „Szpitala na Klinach” czy spółkami: Semicon, WLOG Solutions oraz Pozitive.dev – informuje MedApp. Natomiast ważnym krokiem na drodze do ekspansji zagranicznej było zawarcie umowy z Paraxel International na wsparcie procesu certyfikacji FDA dla CarnaLife Holo. Działania rozpoczęte w ubiegłym roku wpłynęły również na podpisanie pierwszej dystrybucyjnej umowy zagranicznej z firmą Insight Direct (UK) Ltd. Insight Direct jako dystrybutor technologii obrazowania holograficznego 3D CarnaLife Holo oraz HoloComm, ma zapewnić MedApp szersze dotarcie do brytyjskich podmiotów publicznych m.in. uniwersytetów medycznych oraz ośrodków farmaceutycznych. MedApp podkreśla też, że rozszerza współpracę z międzynarodowymi liderami w obszarach nowych technologii i medycyny, takimi jak Microsoft, GE Healthcare czy Johnson & Johnson. W 2021 roku, w ramach strategii rozwoju na nowych rynkach, MedApp planuje też uruchomić spółkę działającą w krajach DACH (Niemczech, Austrii i Szwajcarii). – W 2021 roku równolegle podejmujemy rozmowy z dystrybutorami i kolejnymi partnerami, którzy wykorzystują nasze aplikacje w coraz szybciej digitalizującym się otoczeniu usług medycznych – mówi Krzysztof Mędrala. Plany na 2021 rok to nie tylko dalsza komercjalizacja rozwiązań. Obecnie priorytetem dla wszystkich działań operacyjnych jest przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW. – Wierzymy w sukces oferty, a środki z nowej emisji akcji pozyskane przy okazji przeniesienia akcji spółki na rynek regulowany planujemy przeznaczyć na przyspieszenie naszego rozwoju i dalsze zwiększanie wartości dla naszych akcjonariuszy – dodaje prezes Krzysztof Mędrala.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama