reklama
reklama
© Interroll Przemysł elektroniczny |

Interrol otwiera nowe Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki

W skład Interroll wchodzi już firma MITmacher GmbH w Linz w Austrii, której nabycie ma posłużyć jako podstawa do zbudowania w przyszłości nowego Globalnego Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki Interroll (CoE).

Oprócz odpowiednich aktywów, Interroll przejmuje zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów i ekspertów, mających bogate doświadczenie w tworzeniu oprogramowania oraz w dziedzinie elektroniki, mechatroniki i inżynierii ze szczególnym uwzględnieniem obsługi materiałów i IIoT. Aby kupić MITmacher GmbH, firma Interroll zainwestowała sześciocyfrową kwotę w euro -czytamy w komunikacie. Nowe CoE zostanie zaprojektowane tak, aby przejąć globalną, obejmującą wiele obszarów produktowych odpowiedzialność za sterowanie, oprogramowanie i rozwiązania elektroniczne. Andreas Eglseer zostanie mianowany dyrektorem zarządzającym nowego globalnego CoE. 42-letni Eglseer, posiadający dyplom inżyniera z dziedziny mechatroniki i zarządzania, założył firmę MITmacher GmbH na początku 2015 roku. Będzie on podlegał Jensowi Strüwingowi, wiceprezesowi ds. produktów i technologii Grupy Interroll. Firma zmieni nazwę na Interroll Software & Electronics GmbH i będzie nadal prowadzić działalność z nowej siedziby w Linz w Austrii. – Koncentrując się bardziej na oprogramowaniu i elektronice, firma Interroll przyjmuje większą odpowiedzialność za wspieranie integratorów systemów, planując zaoferować w przyszłości jeszcze bardziej modułową i wyrafinowaną platformę technologiczną. Popyt na rynku pokazuje, że rozwiązania sterujące i oprogramowanie odgrywają coraz ważniejszą rolę w tworzeniu wartości dodanej dla naszych klientów i użytkowników końcowych – mówi Jens Strüwing. – Dlatego przyspieszamy nasze działania na tej trajektorii i z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszych kompetencji o nowe Globalne Centrum Doskonałości oprogramowania i elektroniki w Linz – dodaje Jens Strüwing.
Grupa Interroll dostracza rozwiązania do transportu materiałów. Firma została założona w 1959 r. i od 1997 roku jest notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX. Interroll zapewnia integratorom systemów i producentom OEM produkty z takich kategorii, jak rolki przenośnikowe, silniki i napędy do systemów przenośnikowych, przenośniki i sortery oraz przepływowe systemy składowania. Rozwiązania Interroll znajdują zastosowania w usługach ekspresowych i pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach, w przemyśle spożywczym, odzieżowym i motoryzacyjnym oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Wśród użytkowników końcowych firmy znajdują się takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble,mSiemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada 34 oddziały o łącznych obrotach około 559,7 milionów CHF i zatrudnia 2400 pracowników (2019).
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2