reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny |

Google rozwija biuro we Wrocławiu

Google uruchamia we Wrocławiu nowy zespół technologiczny, który będzie odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie.

Rozwój wrocławskiego biura to część trwających, znaczących inwestycji Google w Polsce. Firma rozbudowuje też swoje centrum inżynieryjne w Warszawie i jeszcze tej wiosny otworzy pierwszy w Polsce ośrodek przetwarzania danych Google Cloud.
Według zapowiedzi Google, Wrocław stanie się główną lokalizacją dla nowo utworzonego zespołu ds. chmury obliczeniowej. Zatrudnieni we wrocławskim biurze specjaliści i specjalistki będą odpowiadać za przeprowadzanie kompleksowych projektów wdrażania technologii chmury obliczeniowej Google w przedsiębiorstwach z całej Europy. Poza zatrudnieniem nowych osób Google będzie też współpracował z innymi firmami obecnymi już we Wrocławiu, by tworzyć kolejne miejsca pracy oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów – czytamy w komunikacie. Google zdecydował się na inwestycję w nowy zespół we Wrocławiu ze względu na bardzo dobrą bazę uniwersytecką i liczną grupę zdolnych, znających wiele języków absolwentów wrocławskich uczelni. Firma będzie poszukiwać przede wszystkim osób z wykształceniem informatycznym i matematycznym, którzy mają doświadczenie w pracy z infrastrukturą chmurową, tworzeniem i optymalizacją aplikacji, migracją danych, a także znają języki programowania takie jak Java, Python, Go, JavaScript, C++. Poza tym Google chce zatrudniać architektów i architektki danych oraz osób doświadczonych w zarządzaniu i consultingu projektów związanych z technologiami chmury obliczeniowej. – Wrocław to międzynarodowe, dynamicznie rozwijające się miasto i trzecie co do wielkości centrum edukacyjne w Polsce. Mamy aż 24 uczelnie wyższe, które rocznie szkolą ponad 30 tys. absolwentów, w tym ok. 10 tys. w dziedzinie ekonomii, informatyki oraz inżynierii. Wrocław jest znany z tego, że skupia świetnych absolwentów i absolwentki kierunków informatycznych, dzięki czemu przyciąga najlepszych globalnych inwestorów, w tym Google, którzy zakładają tu swoje centra badawczo rozwojowe lub informatyczne. Technologia chmury obliczeniowej to obecnie najszybciej rozwijający się segment w sektorze IT, dlatego chcemy rozwijać ją z najlepszymi ekspertami; nie mamy wątpliwości, że znajdziemy ich właśnie we Wrocławiu – mówi Witold Wójtowicz, szef biura Google we Wrocławiu. Wrocławska inwestycja Google w nowy zespół jest efektem bardzo dynamicznego rozwoju technologii chmurowych. Pandemia pokazała, jak duże jest znaczenie cyfryzacji dla utrzymania ciągłości prowadzenia biznesu, a analitycy przewidują, że rynek cloud computingu w Polsce będzie rósł aż o 15-20% rocznie (BCG). Biuro Google we Wrocławiu zostało otwarte w 2007 roku i obecnie zatrudnia około 100 pracowników. Inwestycja we Wrocławiu poprzedza zbliżające się otwarcie pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej regionu Google Cloud w Warszawie.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2