reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Biznes | 05 lutego 2021

Razer przejmuje Controller Gear

Razer zamierza nabyć Controller Gear, firmę specjalizującą się w tworzeniu licencjonowanych urządzeń peryferyjnych i gadżetów przeznaczonych na popularne marki konsolowe, w tym Xbox, PlayStation i Nintendo.

Dzięki przejęciu Razer wzmocni swoją pozycję na szybko rozwijającym się rynku konsol premium. Ocenia się, że cały rynek gier w 2023 roku przekroczy po raz pierwszy wartość 200 mld USD.
Newzoo prognozuje, że rynek gier konsolowych wzrośnie w 2020 roku o 21,0% r/r, do 51,2 mld USD – jest to dwa razy więcej niż przewidywano przed wybuchem pandemii COVID-19. Controller Gear to firma z siedzibą w Temecula w Kalifornii, założona w 2014 roku. W ostatnich latach Controller Gear rozszerzył ofertę produktów o licencjonowane kontrolery bezprzewodowe, podstawki ładujące, etui, skórki, a także odzież lifestyle'ową, taką jak torby i akcesoria. Marka słynie z pomysłowych, licencjonowanych kontrolerów Xbox i stacji ładujących, na które nanosi graficzne motywy z najnowszych gier lub z popkultury – pisze Razer w komunikacie. – Pomimo niepewności panującej na globalnym rynku spowodowanej pandemią COVID-19, branża gier nadal osiąga nowe wyżyny, a tytuły konsolowe wykazują duży potencjał wzrostu jako podstawowy segment gier - powiedział LiMeng Lee, Chief Strategy Officer w Razer Inc oraz Chief Executive Officer w Razer Fintech. – To przejęcie dodatkowo wzmocni dominującą pozycję Razera w obsłudze 3 miliardów graczy na całym świecie za pośrednictwem naszego ekosystemu składającego się ze sprzętu, oprogramowania oraz usług. Nasz finansowy bilans jest niesamowicie mocny i składa się z ponad 500 milionów dolarów w gotówce. Będziemy nadal poszukiwać wyjątkowych firm, które mogą wzbogacić nasz ekosystem skoncentrowany na graczach – dodaje LiMeng Lee. Po przejęciu przez Razera, współzałożyciel i prezes Jon Buller dołączy do Razera jako dyrektor ds. rozwoju produktów. Obecni pracownicy Controller Gear również dołączą do zespołu Razera.
reklama
reklama
November 15 2022 00:19 V20.10.16-1