reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 stycznia 2021

LUG podpisał umowę na wymianę oświetlenia w stolicy

LUG Light Factory, spółka zależna LUG SA, producenta profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych, zawarła umowę z Miastem Stołecznym Warszawa na dostawy nowych opraw oświetleniowych w technologii LED.

Całkowita wartość umowy wynosi 32,08 mln zł brutto. W kontrakcie zapisano także możliwość skorzystania z „prawa opcji” co oznacza, że bez dodatkowego przetargu miasto będzie mogło zwiększyć zamówienie o kolejne oprawy LED o wartości 5 mln zł brutto. Umowa będzie realizowana w latach 2021-2022. – Realizujemy wiele projektów infrastrukturalnych w Polsce, w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Jednak kontrakt na wymianę blisko 40 tys. opraw w Warszawie jest dla nas strategiczny zarówno z punktu widzenia jego wartości, jak również prestiżu. W przetargu wzięło udział 6 oferentów, w tym dwóch największych światowych graczy, z którymi konkurujemy o wiele projektów. Wygrana cieszy tym bardziej, że LUG to firma w pełni z polskim kapitałem oświetli stolicę naszego kraju – podkreśla Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG Light Factory.
To jeden z największych kontraktów tego rodzaju w Europie. Więcej, bo 56 tys. opraw wymieniono dotychczas w Manchesterze, a obecnie trwa wymiana 60 tys. opraw w Wiedniu.
Inwestycja obejmie wszystkie dzielnice Warszawy i trwać będzie do końca 2022 roku. Wymiana obejmie wszystkie punkty świetlne, za które odpowiada Zarząd Dróg Miejskich, a które dotąd nie zostały wymienione. – Kompleksowa wymiana oświetlenia w stolicy na LEDy, dzięki znacznej poprawie widoczności, przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, natomiast dobrana temperatura barwowa 3000 Kelwinów podniesienie komfort życia mieszkańców Warszawy. Inwestycja będzie istotnym wkładem w zrównoważony rozwój miasta i ograniczy zużycie energii elektrycznej o 33 GWh, co pozwoli zmniejszyć rachunki za oświetlenie o ponad 17,5 mln zł rocznie. Ponadto oprawy, które projektujemy dla Warszawy będą charakteryzowały się wysoką niezawodnością, a nowatorski system wymiany komponentów elektrycznych bez użycia narzędzi zmniejszy koszty serwisowania po upływie gwarancji. Skuteczne i efektywne planowanie przeglądów i remontów sieci elektrycznej związanej z oświetleniem, będzie możliwe dzięki innowacyjnemu systemowi inwentaryzacji. Rozwiązania zastosowane w naszych oprawach są świetnym początkiem dla stworzenia w przyszłości pełnego systemu Smart City, który stopniowo powstaje w największych metropoliach w Europie i na świecie – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski. Zakres umowy obejmuje wymianę oświetlenia na głównych ulicach Warszawy, jednak w planach jest jeszcze wymiana oświetlenia na wysokich masztach na węzłach drogowych oraz na zabytkowych ulicach miasta. Wymianie będzie podlegać blisko 40 tys. opraw ulicznych, które zostaną zaprojektowane i wykonane przez LUG Light Factory Sp. z o.o. zgodnie z indywidualnym projektem opracowanym specjalnie dla Warszawy. Spółka będzie odpowiedzialna za realizację umowy od etapu projektu i certyfikacji, poprzez produkcję, do finalnej dostawy i wdrożenia systemu zdalnej kontroli. W ramach podpisanej dziś umowy zostanie także przeprowadzone szkolenie dla pracowników Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.
reklama
reklama
September 29 2022 15:24 V20.8.40-2