reklama
reklama
© KATEK Group Leesys
Biznes |

Jeden z liderów niemieckiego rynku EMS ogłosił przejęcie

KATEK SE, drugi co do wielkości niemiecki dostawca usług EMS, kontynuuje wzrost i przejmuje Leesys Group z siedzibą w Lipsku.

Finalizacja transakcji planowana jest na początek przyszłego roku, po otrzymaniu zgód organów antymonopolowych oraz zgody pracowników na zawarcie układu zbiorowego pracy, który zapewni konkurencyjność oddziału w Lipsku w długim terminie – informuje firma. Warunki finansowe przejęcia nie zostały podane do wiadomości publicznej. Leesys to firma z dużym doświadczeniem w projektowaniu i produkcji rozwiązań dla sektorów motoryzacyjnego, przemysłowego i smart city. W ostatnim czasie Leesys zrealizował też istotne projekty z obszaru e-mobilności (np. technologie ładowania dla aplikacji IoT). Firma przez lata z powodzeniem prowadziła działalność, ale w 2020 roku przyszedł poważny kryzys ze względu na załamanie sprzedaży u dwóch głównych klientów. W rezultacie Leesys rozpoczął postępowanie upadłościowe. W ramach transakcji KATEK przejmuje:
  • zakład elektroniki w Lipsku zatrudniający prawie 250 pracowników, a także wszelkie zobowiązania wynikające z bieżącej działalności biznesowej z klientami i dostawcami,
  • zakład Leesys na Litwie,
  • TeleAlarm Group z lokalizacjami w Szwajcarii, Holandii i Niemczech, specjalistę na rynku rozwiązań sprzętowych i programowych, które pomagają osobom starszym i niepełnosprawnym fizycznie prowadzić samodzielne życie w znajomym otoczeniu.
KATEK SE zatrudnia około 2400 pracowników w Niemczech i Europie Wschodniej, a sprzedaż grupy wynosi około 350 mln EUR rocznie. Wraz z przejęciem Leesys, KATEK kontynuuje rozwój w swoim głównym zakresie działalności, czyli usług produkcji elektroniki, ale akwizycja TeleAlarm oznacza, że jednocześnie buduje kompetencje w nowym dla siebie obszarze opieki zdrowotnej, charakteryzującym się wysokim potencjałem rozwoju – czytamy w komunikacie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1