reklama
reklama
reklama
© MLSystem Przemysł elektroniczny | 15 grudnia 2020

ML System z umową na 13,7 mln PLN

ML System podpisał z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę o wartości 13,7 mln PLN netto na termomodernizację budynków Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu.

– W ramach realizowanych prac dostarczymy i zamontujemy m.in. instalacje fotowoltaiczne na dachach zabytkowych budynków szkoły. To kolejny projekt w ostatnim czasie, w którym nasze nowoczesne rozwiązania implementujemy w zabytkach. W październiku zainstalowaliśmy fotowoltaiczny świetlik na dachu Zamku Królewskiego w Lublinie, wcześniej realizowaliśmy instalacje na zabytkowych budynkach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Przedmiotowa umowa stanowi element realizowanego przez zamawiającego – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce” dofinansowanego ze środków UE. Prace rozpoczną się z początkiem lutego przyszłego roku. To kolejna umowa termomodernizacyjna podpisana przez spółkę z podmiotem z sektora publicznego w ostatnim czasie. W lipcu tego roku ML System podpisał umowę o wartości 28,3 mln PLN netto ze szpitalem Jana Pawła II w Krakowie. Projekt wchodzi w zaawansowane stadium realizacji.
ML System oferuje innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System na koniec 2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 13 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.
reklama
reklama
September 29 2022 15:24 V20.8.40-1