reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Farnell Biznes | 10 grudnia 2020

Farnell rozszerza ofertę urządzeń edukacyjnych

Farnell, należący do koncernu Avnet dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, podpisał nowe globalne porozumienie z firmą XinaBox i poszerza wybór urządzeń i zestawów edukacyjnych tej marki.

Urządzenia i zestawy edukacyjne XinaBox pomagają uczniom odkrywać internet rzeczy (IoT), sztuczną inteligencję (AI), uczenie maszynowe (ML) i automatykę.
XinaBox dostarcza szereg niedrogich zestawów dla osób początkujących i interesujących się tematami z zakresu internetu rzeczy (IoT – Internet of Things), sztucznej inteligencji (AI – Artificial Intelligence), uczenia maszynowego (ML – Machine Learning) oraz automatyki. Celem firmy jest pomoc nauczycielom w łączeniu edukacji przedmiotów ścisłych (STEM – Science Technology Engineering Mathematics) z rzeczywistymi, praktycznymi doświadczeniami ze sprzętem – i to już w przypadku dzieci w wieku szkolnym. Zestawy XinaBox zostały zaprojektowane z myślą o edukacji, ale firma dostarcza także rozwiązania, które pozwalają szybko przeprowadzać beta testy i prototypowanie nowych aplikacji – informuje Farnell. – Zestawy XinaBox są popularne w szkołach ponadpodstawowych i na uniwersytetach na całym świecie za sprawą łatwości, z jaką się ich używa oraz ze względu na fakt, że świetnie sprawdzają się tak w rękach początkujących osób, jak i w edukacji bardziej zaawansowanych studentów i twórców. Zestawy XinaBox zawierają wybór układów xChip zaprojektowanych, aby szybko wykształcić w użytkownikach zrozumienie internetu rzeczy. Specjalistyczna wiedza na temat lutowania czy komponentów sprzętowych nie jest potrzebna, gdyż moduły xChip łączy się ze sobą bez użytku przewodów, lutowania czy płytek prototypowych, a to oznacza, że bardzo szybko można rozpocząć eksperymentowanie – czytamy dalej w komunikacie.
reklama
November 15 2022 00:19 V20.10.16-1