reklama
reklama
reklama
© UVD Robots Przemysł elektroniczny | 08 grudnia 2020

Roboty duńskiej firmy zdezynfekują szpitale w krajach unijnych

UVD Robots zdobyło zamówienie z UE na wdrożenie 200 robotów w szpitalach na terenie całej Europy. Sprzęt UVD ma pomóc w ograniczaniu rozprzestrzeniania się Covid-19 oraz w zmniejszeniu liczby infekcji szpitalnych.

UVD Robots i Blue Ocean Robotics, producent autonomicznych robotów dezynfekujących wyposażonych w lampy UV-C, ogłosił dzisiaj pozyskanie zamówienia z Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii Komisji Europejskiej na dostawę 200 tego typu maszyn do szpitali zajmujących się walką z koronawirusem na terenie całej Unii Europejskiej. Obecnie roboty UVD wdrażane są w pierwszych kilkunastu krajach UE, a wkrótce dołączą do nich kolejne. W wydanym oświadczeniu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von Der Leyen powiedziała: – Komisja Europejska kupi 200 robotów dezynfekujących, które trafią do szpitali w całej Europie, aby pomóc w dezynfekowaniu sal chorych. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby wesprzeć szpitale i pacjentów w tych trudnych czasach. W planach mamy kolejne działania – stwierdziła. – Jesteśmy podekscytowani wyborem naszych maszyn przez Komisję Europejską. Jest to chyba największe zamówienie na tego typu roboty, z jakim się spotkaliśmy – powiedział Per Juul Nielsen, dyrektor generalny UVD Robots. Roboty UVD likwidują wirusy i bakterie na powierzchniach i w powietrzu, ograniczając transmisję chorób. W ciągu 10 minut pracy na sali chorych urządzenie jest w stanie zabić 99,99% bakterii i innych mikroorganizmów.
UVD Robots to marka jednej z największych na świecie grup konstruujących i produkujących specjalistyczne roboty usługowe – Blue Ocean Robotics – w skład której wchodzą m.in. takie marki jak GoBe Robots i PTR Robots. Siedziba Blue Ocean Robotics mieści się w Odense w Danii, gdzie firma konstruuje, produkuje i sprzedaje swoje roboty.
reklama
reklama
September 26 2022 11:32 V20.8.33-1