reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 października 2008

Ripplewood preferowanym nabywcą Daewoo Electronic

Reuters poinformował, iż Ripplewood Holdings, amerykańska firma private equity, została wybrana preferowanym nabywcą w procesie sprzedaży Daewoo Electronics przez Woori Bank, jego największego wierzyciela.
Proces sprzedaży Daewoo został niedawno wznowiony po wcześniejszym wycofaniu się z negocjacji Morgan Stanley (sierpień 2008). 15 października evertiq informował o złożeniu oferty na zakup upadłego koreańskiego koncernu przez Ripplewood w konsorcjum z nieznanym rosyjskim inwestorem.
Daewoo Electronics poniosło w roku 2007 106.7 mln USD straty wobec 152.2 mln USD w roku 2006. W Polsce Daewoo posiada fabrykę TV w Pruszkowie, produkującej 2 mln sztuk odbiorników rocznie. W ostatnim czasie w mediach pojawiały się również doniesienia o planach budowy fabryk poduszek powietrznych i elektroniki samochodowej w Strzelcach Opolskich oraz fabryki lodówek (ewentualna lokalizacja jest nieznana).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-1