reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 października 2008

Ripplewood preferowanym nabywcą Daewoo Electronic

Reuters poinformował, iż Ripplewood Holdings, amerykańska firma private equity, została wybrana preferowanym nabywcą w procesie sprzedaży Daewoo Electronics przez Woori Bank, jego największego wierzyciela.
Proces sprzedaży Daewoo został niedawno wznowiony po wcześniejszym wycofaniu się z negocjacji Morgan Stanley (sierpień 2008). 15 października evertiq informował o złożeniu oferty na zakup upadłego koreańskiego koncernu przez Ripplewood w konsorcjum z nieznanym rosyjskim inwestorem.
Daewoo Electronics poniosło w roku 2007 106.7 mln USD straty wobec 152.2 mln USD w roku 2006. W Polsce Daewoo posiada fabrykę TV w Pruszkowie, produkującej 2 mln sztuk odbiorników rocznie. W ostatnim czasie w mediach pojawiały się również doniesienia o planach budowy fabryk poduszek powietrznych i elektroniki samochodowej w Strzelcach Opolskich oraz fabryki lodówek (ewentualna lokalizacja jest nieznana).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2