reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Nestmedic pracuje nad nową wersją flagowego urządzenia

Firma telemedyczna Nestmedic przedstawiła plany rozwoju na lata 2020-2022. Spółka prowadzi obecne prace nad nową wersją mobilnego KTG – Pregnabit Pro i przygotowuje się do wejścia na amerykański rynek.

Premiera udoskonalonego urządzenia, dostosowanego do wymogów rynku amerykańskiego, zaplanowana jest na lipiec 2021 roku. Do końca przyszłego roku spółka zamierza wprowadzić na rynek 200 nowych urządzeń, a na przestrzeni 2021 r. planowane jest przeprowadzenie 25 tys. badań KTG. Unowocześniona wersja urządzenia Pregnabit Pro umożliwi między innymi dostęp wielu podmiotów (placówki medyczne, lekarze) do konta pacjenta i ułatwi adaptację do standardów GSM dla różnych rynków i krajów. Pregnabit Pro będzie również wyposażone w nowy moduł audio i kompatybilne z mediami społecznościowymi. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji telemedycznego urządzenia Pregnabit Pro, Nestmedic planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Spółka przygotowuje się do wejścia na rynek amerykański – niebawem rozpocznie się kampania sprzedażowa na terenie USA. Spółka zamierza ubiegać się również o certyfikację FDA. Równolegle, na mocy podpisanej niedawno umowy z fińskim dystrybutorem Seripolar Oy, Nestmedic zamierza poszerzać dostępność mobilnego KTG w krajach nordyckich. Spółka prowadzi również negocjacje z przedstawicielami z Serbii oraz Sri Lanki oraz planuje wdrożenia pilotażowe w Turcji oraz Izraelu. – Do końca przyszłego roku zamierzamy skoncentrować się na rozwoju systemu Pregnabit w Polsce, USA i krajach nordyckich. Choć nie wykluczamy innych kontraktów, wyżej wymienione kierunki są dla nas priorytetowe – komentuje Jacek Gnich, prezes Nestmedic. Do tej pory, za pośrednictwem urządzeń Pregnabit w Polsce i Europie zostało wykonanych 13 250 badań. Obecnie na rynku działa 115 urządzeń, które dostępne są w 37 placówkach medycznych oraz za pośrednictwem platformy. – Pregnabit stał się bardzo cennym rozwiązaniem podczas globalnej pandemii COVID-19. W drugim kwartale 2020 roku odnotowaliśmy ponad 70 nowych kontraktów w modelu B2C w i wzrost o 257% w porównaniu do I kwartału. Szpitale, prywatna ochrona zdrowia, ubezpieczyciele i położne doceniają Pregnabit – urządzenie ogranicza wizyty i hospitalizacje kobiet w ciąży – dodaje Jacek Gnich.
© Nestmedic SA jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit. Na system Pregnabit składają się dwa certyfikowane wyroby medyczne - Pregnabit - mobilne teleKTG pozwalające na pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond, a także PregnaView, który służy do wizualizacji zapisu KTG według standardów medycznych. Elementem systemu jest też platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane z urządzeń, a następnie generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1