reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© zyxx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 września 2020

Orbit One o sytuacji na rynku podzespołów

Widać poprawę, chociaż są też sygnały o dłuższych czasach realizacji zamówień, szczególnie na półprzewodniki – mówi przedstawiciel firmy Orbit One.

– Widzimy, że latem, kiedy Europa miała swój okres wakacyjny, Azja była w stanie nadrobić zaległości i obecnie znajduje się w lepszej fazie produkcyjnej niż poprzednio. Obecnie pytanie brzmi, co się zdarzy, gdy firmy zaczną składać zamówienia. Czy zdolności wytwórcze będą wówczas wystarczające? Jeżeli rozprzestrzenianie się infekcji ponownie się nasili, powstaje pytanie, jak wpłynie to na całkowite zdolności wytwórcze. Wierzymy, że poszczególne kraje nie mają zamiaru zamknąć wszystkich swoich fabryk, tak jak to miało miejsce wtedy, gdy rozprzestrzenianie infekcji dopiero się rozpoczynało – komentuje dyrektor ds. łańcucha dostaw Orbit One Marcus Gunnebrant. – Otrzymujemy również sygnały o dłuższych czasach pozyskiwania zaopatrzenia, głównie ze strony producentów półprzewodników. Uważamy, że nie wynika to ze zwiększonych wolumenów, ale raczej z tego, że dostosowują oni swoją produkcję do aktualnie występujących potrzeb, a tym samym terminy pozyskiwania zaopatrzenia wydłużają się – dodaje Gunnebrant. Według przedstawiciela Orbit One, poprawiła się sytuacja w transporcie. Dostawy można realizować szybciej, choć spedytorzy w odniesieniu do towarów wysyłanych za granicę w dalszym ciągu stosują opłaty dodatkowe. – Rok 2020 w dalszym ciągu jest bardzo nietypowy i towarzyszą mu poważne wyzwania, zarówno w zakresie dostaw materiałów, jak i logistyki. Nasz zespół ds. łańcucha dostaw nieustannie pracuje, trzymając rękę na pulsie i analizując sytuację oraz stale informuje klientów. Zalecamy naszym klientom, aby przekazywali nam swoje możliwie jak najtrafniejsze prognozy w możliwie jak najdłuższym horyzoncie czasowym. To daje nam większe możliwości aktywnego działania – wyjaśnia Marcus Gunnebrant.
Orbit One to skandynawska firma produkująca urządzenia elektroniczne oraz elektromechaniczne, zapewniająca usługi począwszy od konstrukcji i przygotowania prototypu, poprzez zakupy i produkcję, aż po testy, logistykę i usługi posprzedażne. Orbit One dysponuje czterema zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi na terenie Szwecji (w Ronneby i w Sztokholmie), Republiki Rosyjskiej oraz Polski. Koncern zatrudnia obecnie około 700 osób, a jego roczny obrót jest na poziomie 1 mld SEK. Firma Orbit One jest własnością członków kadry kierowniczej oraz zarządu.
reklama
reklama
November 15 2022 00:19 V20.10.16-2