reklama
reklama
© PZLMielec Przemysł elektroniczny | 09 września 2020

PZL Mielec będzie wspierał tworzenie nowego centrum serwisowania w Rumunii

Romaero i PZL Mielec podpisały w Bukareszcie protokół ustaleń (MoU) dotyczący uruchomienia w Rumunii nowego Centrum Serwisowania, obsługi technicznej, napraw i przeglądów (MRO) do obsługi cywilnych i wojskowych śmigłowców Black Hawk.

W oparciu o porozumienie podpisane w marcu 2018 r. między Sikorsky, firmą należącą do koncernu Lockheed Martin, a Romaero, nowy protokół ustaleń utrzymuje pierwotne zobowiązanie do zapewnienia miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników, realizacji programów edukacyjnych wykorzystujących nowoczesne technologie, badań i rozwoju oraz korzyści dla szerzej ujmowanego rumuńskiego przemysłu. Dodatkowym efektem porozumienia może być doprowadzenie do udoskonalenia, dostosowania i modernizacji śmigłowców Black Hawk eksploatowanych w Rumunii i w Europie Środkowo-Wschodniej – informuje PZL Mielecw komunikacie. Produkująca śmigłowce Black Hawk firma PZL Mielec, należąca do koncernu Lockheed Martin, będzie współpracowała z Romaero przy opracowywaniu planów nowego Centrum Serwisowania, obsługi technicznej, napraw i przeglądów (MRO), które ma powstać w Bukareszcie. Ośrodek ten będzie stanowił trzon działań firmy Romaero w zakresie utrzymania wszystkich przyszłych flot wielozadaniowych śmigłowców Black Hawk, zakupionych przez rząd rumuński i innych klientów na potrzeby cywilne i wojskowe. - Dzięki wyprodukowanym w Polsce śmigłowcom Black Hawk, Rumunia zyska doskonałe rozwiązanie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i przyszłych wymagań dotyczących śmigłowców – powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu, dyrektor naczelny PZL Mielec, firmy koncernu Lockheed Martin. - W Romaero dysponujemy doskonałą kadrą z doświadczeniem w zakresie usług MRO oraz infrastrukturą, co będzie niezbędne do obsługi śmigłowców Sikorsky Black Hawk, jeżeli rząd rumuński zdecyduje się na wybór tego sprawdzonego śmigłowca wyprodukowanego przez sojusznika z Unii Europejskiej – powiedział Vasile Boicu, dyrektor generalny Romaero. PZL Mielec zaoferuje rumuńskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych pierwszą dostawę 12 wielozadaniowych śmigłowców Black Hawk w ramach rządowego programu dostaw wielozadaniowych średnich/ciężkich śmigłowców dla sił morskich i lądowych. 12 maszyn zostanie wyprodukowanych w Polsce, gdzie od 2010 roku PZL Mielec wyprodukował śmigłowce dla 17 odbiorców z całego świata.
Romaero jest rumuńskim przedsiębiorstwem państwowym działającym w branży lotniczej i obronnej. Specjalizuje się w usługach serwisowania i napraw samolotów wojskowych i komercyjnych, a także w produkcji zespołów, podzespołów i komponentów lotniczych. Frima ma sto lat doświadczenia w branży i zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Koncern Lockheed Martin, którego centrala znajduje się w Bethesda (Maryland, USA), jest globalną firmą działającą w dziedzinie bezpieczeństwa, lotnictwa i kosmosu, która zatrudnia na całym świecie około 110 tys. pracowników i jest zaangażowana głównie w prace badawcze, projektowe, rozwojowe, produkcję, integrację oraz utrzymanie zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.
June 21 2022 15:19 V20.6.1-1