reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixaba Przemysł elektroniczny |

W Kaliszu powstanie nowa fabryka niemieckiego producenta

Panattoni wybuduje w Kaliszu obiekt produkcyjny o powierzchni 40 000 m kw. Najemcą jest niemiecki producent rozwiązań technicznych stosowanych w projektach przemysłowych.

Inwestycja o charakterze BTS będzie gotowa w trzecim kwartale 2021 roku. Dzięki niej najemca obiektu zwiększy swoją moc produkcyjną w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo około 650 pracowników.
Panattoni w najbliższym czasie rozpocznie budowę obiektu produkcyjnego dla niemieckiego przedsiębiorstwa, które będzie jej długoterminowym najemcą. Powierzchnia planowanej fabryki to 40 000 m kw., z czego 36 500 zajmie produkcja, na część biurowo-socjalną przeznaczono 3500 m kw. Inwestycja ma na celu dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych firmy na terenie Polski i wykorzystanie potencjału dotychczasowej technologii i wyposażenia. Jak komentuje Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group Panattoni, największym wyzwaniem dla Panattoni jest wsparcie firmy w „zachowaniu ciągłości produkcji i dostarczenie obiektu w ściśle wyznaczonym terminie”. Dodaje: „Panattoni jest pierwszym deweloperem na rynku, który zauważył potrzebę realizacji obiektów zgodnie ze ścisłymi wytycznymi przyszłych użytkowników i w tym celu stworzył dedykowaną strukturę – BTS Group. Do dziś stworzyliśmy 2,6 mln m kw. powierzchni w tej formule i wciąż realizujemy kolejne”. Nowa fabryka powstanie w Kaliszu, w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, przy ul. Inwestorskiej. Źródło: Panattoni
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-2
reklama
reklama