reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 31 lipca 2020

SoftBlue SA dostarczy dronowy system antysmogowy dla Straży Miejskiej w Białymstoku

Softblue wygrało przetarg na dostarczenie systemu Airdron do pomiaru zanieczyszczeń powietrza oraz statku powietrznego dla Straży Miejskiej w Białymstoku. Oferta spółki wyniosła 187 tys. zł.

AirDron wesprze jednostkę w inspekcjach domowych palenisk oraz innych zanieczyszczeń powietrza.
SoftBlue obecnie koncentruje się na rozwoju współpracy z podmiotami zewnętrznymi. W lipcu spółka nabyła pakiet ponad 10 mln akcji firmy InventionMed, tym samym stając się jej głównym akcjonariuszem. Firma prowadzi także rozmowy z Letus Capital na temat współpracy w obszarze fotowoltaiki.
– Podpisaliśmy umowę na dostarczenie naszego bezzałogowego statku powietrznego – AirDron – dla Straży Miejskiej w Białymstoku. Nasza oferta okazała się być najkorzystniejszą ze wszystkich firm, które brały udział w przetargu – mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA. SoftBlue dostarczy Straży Miejskiej w Białymstoku system Airdron do pomiaru zanieczyszczeń powietrza oraz statek powietrzny wraz z niezbędnym osprzętem, oprogramowaniem, dodatkowym wyposażeniem i obsługą szkoleniową UAVO (Świadectwo Kwalifikacji Operatora Drona). W przetargu brały udział trzy firmy. Całkowity budżet na realizację przedmiotowego zamówienia wyniósł 210 tys. zł. AirDron przekazuje pomiar w czasie rzeczywistym dając jednoznaczną odpowiedź na temat występowania toksycznych dla zdrowia i życia substancji. System posiada certyfikat kalibracji, nadawany przez Centrum Badawczo-Rozwojowego i własne zaplecze laboratoryjno-serwisowe. Na początku 2020 roku spółka wygrała także ofertę na realizację projektu ,,Dron – strażnik czystego powietrza’’. Latający ,,strażnik’’ służy m.in. do pomiaru zanieczyszczeń powietrza oraz do wsparcia policji i straży miejskiej podczas poszukiwania osób zaginionych w Pabianicach. Aktualnie SoftBlue skoncentrowane jest działach opartych na współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Firma w lipcu dołączyła do akcjonariatu InventionMed. Zakupiono łączny pakiet ponad 10 mln akcji przez co SoftBlue stało się głównym akcjonariuszem spółki technologicznej z branży medycznej. Decyzję o skupie akcji podjęto z uwagi na wspólnie rozpoczęte projekty i pokrewny profil działalności obu firm. SoftBlue prowadzi także rozmowy z firmą Letus Capital na temat współpracy w obszarze projektów B+R. Ponadto Softblue ogłosiło zwiększenie zaangażowania w akcje LC powyżej 5 % kapitału.
reklama
April 25 2022 14:34 V20.5.16-1