reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 lipca 2020

InventionMed w grupie SoftBlue

SoftBlue stało się głównym akcjonariuszem spółki technologicznej z branży medycznej. Decyzję o skupie akcji podjęto z uwagi na pokrewny profil działalności obu firm oraz wspólnie prowadzone projekty.

SoftBlue, notowana na NewConnect spółka z sektora teleinformatyki, dołącza do akcjonariatu InventionMed. Firma kupiła łączny pakiet ponad 10 mln akcji, co stanowi blisko 30 proc. wszystkich akcji InventionMed.
W maju br. spółki zawarły list intencyjny, w którym SoftBlue zadeklarowało wsparcie w realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł.
– Zdecydowaliśmy się na zakup znaczącego pakietu akcji InventionMed, m.in. z uwagi na wspólnie prowadzone projekty oraz fakt, że nasze profile są znacząco zbliżone. Zarówno my, jak i InventionMed działamy w obrębie nowych technologii – informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue. – Liczymy, że połączenie sił wzmocni nasze firmy, m.in. poprzez wzajemne urozmaicenie naszych kompetencji. Wierzymy w strategię InventionMed. Wiążemy z tą bliską współpracą duże nadzieje, szczególnie że zaawansowana technologia rozszerzonej rzeczywistości, jaką dysponuje Inventionmed, doskonale wpisuje się w obecną pandemiczną sytuację świata. Ostatnie miesiące pokazały nam, że postęp technologiczny nie tylko ułatwia życie, ale często i je ratuje. Nowe technologie, w tym VR i AR to perspektywistyczny rynek – dodaje. InventionMed to notowana na NewConnect spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. – Cieszę się, że znacząca część pakietu akcji InventionMed trafiło do SoftBlue. Dołączenie tej spółki do grona naszych akcjonariuszy pozwala na posiadanie w naszych strukturach kolejnego silnego podmiotu, co mam nadzieję jeszcze bardziej umocni pozycję rynkową naszej spółki. Liczymy również, że wiedza naszych partnerów przełoży się dynamiczny rozwój InventionMed – mówi Tomasz Kierul, prezes InventionMed. Spółki w maju tego roku podpisały list intencyjny, w ramach którego SoftBlue zadeklarowało wsparcie w realizacji bydgoskiego Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość). Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł. ,,Wirtualny szpital’’ będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne i prototypowe symulatory medyczne w oparciu o VR i AR a także podwójną immersję – autorską technologię InventionMed. InventionMed opracuje i wdroży rozwiązania produktowe które umożliwią kompleksowe szkolenie medyków w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej, kardiologii, kardiochirurgii, neochirurgii, chirurgii, geriatrii, anatomii a także rehabilitacji neurologicznej.
reklama
reklama
June 21 2022 15:19 V20.6.1-1