reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amica Przemysł elektroniczny | 24 lipca 2020

Amica wypłaci dywidendę

Amica zamierza wypłacić 3 zł dywidendy na akcję. Producent AGD ogłasza powrót do normalnego trybu pracy oraz pełnych wynagrodzeń.

Rada Nadzorcza największego polskiego producenta AGD pozytywnie zaopiniowała rekomendację zarządu, aby do akcjonariuszy trafiły ponad 22,5 mln zł w formie dywidendy z zysku wypracowanego w roku 2019. – Propozycja zarządu wynika przede wszystkim z relatywnie optymistycznego rozwoju sytuacji w otoczeniu biznesowym, solidnego zysku roku 2019 i bezpiecznych wskaźników finansowych. Choć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. komunikowaliśmy, iż realny jest scenariusz zatrzymania całego zysku w spółce, o tyle dziś sytuacja pozwala na bardziej optymistyczne spojrzenie. Doceniamy wszystkich interesariuszy, dlatego pragniemy wynagrodzić również akcjonariuszy – wskazuje Michał Rakowski, członek zarządu Grupy Amica ds. finansowych i personalnych. – Wracamy do normalnego trybu pracy, oczywiście z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Wracamy również do pełnych wynagrodzeń i pełnego czasu pracy. Co więcej, doceniamy lojalność i zaangażowanie naszych pracowników, którzy stanęli na wysokości zadania w trudnym czasie pandemii. Wypłacamy w formie nagrody różnicę między wynagrodzeniami obniżonymi na mocy kwietniowego porozumienia ze Związkiem Zawodowym i przedstawicielami pracowników a standardową ich wysokością – dodaje Michał Rakowski, członek zarządu Grupy Amica ds. finansowych i personalnych. W roku 2019 Grupa Amica zanotowała 3.023,3 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz wypracowała 222,5 mln zł wyniku EBITDA i 109,4 mln zł zysku netto. Dywidenda wypłacona w roku 2019 (z zysku roku 2018) wyniosła 4 zł na akcję, a w roku 2018 (z zysku roku 2017) – 3 zł na akcję.
Grupa Amica to europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dostarczając ponad 5 milionów urządzeń rocznie na ponad 70 rynków na świecie. W 2018 roku skonsolidowany obrót grupy wyniósł ponad 750 mln EUR.
reklama
reklama
April 25 2022 14:34 V20.5.16-2