reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

ML System z kontraktem na ponad 28 mln PLN

ML System podpisał z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II umowę o wartości 28,3 mln PLN netto na modernizację energetyczną budynków. Projekt zakłada wykonanie robót budowlano-instalacyjnych wraz z dostawą i montażem urządzeń.

ML System podkreśla swój rozwój potencjału eksportowego. Firma dostarczyła moduły fotowoltaiczne na nowy rynek, jakim jest Holandia i umacnia pozycję w Skandynawii.
– W ramach zadania m.in. zamontujemy moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 323 kWp na dachach, elewacjach i zadaszeniach parkingowych, tzw. carportach kompleksu szpitalnego – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. – Fakt, że duży wysiłek kierujemy na rozwój linii fotowoltaicznych szyb kwantowych nie powoduje, że zapominamy o dotychczasowej działalności. W zakresie BIPV, jak widać, budujemy silny portfel zamówień na rynku krajowym oraz konsekwentnie umacniamy swoją obecność w Skandynawii. Mamy również nadzieję, że podpisana umowa o współpracy z Guardian Glass przyniesie efekty na innych rynkach Europy Zachodniej – dodaje Dawid Cycoń. ML System rozwija sprzedaż zagraniczną. Firma dostarczyła laminowane moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło o łącznej powierzchni 97 m kw. do partnera holenderskiego, realizującego prestiżowy wieżowiec The Hague Tower w Hadze. Spółka otrzymała także kolejne zamówienie z Norwegii (Port w Oslo) na czarne moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło z wykorzystaniem szkła satynowego do instalacji na fasadę wentylowaną. Wśród aktualnie realizowanych projektów krajowych, uwzględniających montaż produktów fotowoltaicznych, są m.in.: Zamek w Lublinie, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, zakład produkcyjny PKN ORLEN w Płocku, pilotażowa instalacja na dachu jednego z budynków siedziby głównej PGNIG w Warszawie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.
ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System zatrudnia ponad 200 osób. Spółka dysponuje 12 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.
reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-1