reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayDarkoStojanovic Przemysł elektroniczny | 14 lipca 2020

InventionMed wypromuje symulatory medyczne w Portugalii, Hiszpanii oraz Brazylii

InventionMed planuje przystąpienie do projektu H-INNOVA – Health Innovation Group. Spółka podpisała umowę o poufności z członkiem Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, PremiValor – Estudios, Investimentos e Participacoes Lda – pomysłodawcą projektu.

H-INNOVA to pierwsza tego typu inicjatywa w Europie skierowana do firm oraz startupów z branży medycznej, której celem jest wprowadzenie innowacji w dziedzinie zdrowia.
H-INNOVA – Healt Innovation Group zrzesza obecnie ponad 7 tys. studentów z prestiżowych uniwersytetów medycznych. Wśród jego członków znajdziemy także centra badawcze, firmy i start-upy z różnych krajów w Europie oraz organizacje medyczne z Portugalii, Hiszpanii oraz Brazylii. Obecnie założyciele projektu pracują nad wprowadzeniem innowacji w szpitalach publicznych w Portugalii przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Portugalskim Stowarzyszeniem Administratorów Szpitali, które nadzoruje wprowadzanie nowych technologii w sektorze zdrowia w tym kraju. Przystąpienie do projektu umożliwi InventionMed czynny udział w działaniach związanych z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w placówkach medycznych w Portugalii, Hiszpanii oraz Brazylii, a także w innych europejskich krajach. Rodzi to możliwości współpracy biznesowej w zakresie dystrybucji symulatorów TutorDerm oraz wirtualnej strzykawki. - Udział w projekcie H-INNOWA to ważny krok w kontekście obecności InventionMed na arenie międzynarodowej. Współpraca ta zwiększy możliwości badawczo-rozwojowe, pozwoli na przewidywanie trendów i co ważne – rozszerzy sieć biznesowych kontaktów – komentuje Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed. Obecnie InventionMed przygotowuje się do budowy Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych w Bydgoszczy. Równolegle trwają prace nad flagowym projektem – TutorDerm. Rozwiązanie stworzone przez zespół InventionMed ma służyć edukacji przyszłych lekarzy dermatologów i specjalistów medycyny estetycznej. Spółka jest również w trakcie opracowywania wirtualnej strzykawki, urządzenia szkoleniowego, które pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych.
reklama
reklama
June 21 2022 15:19 V20.6.1-2