reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

ML System podpisał umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass

ML System, firma z branży fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), podpisał umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass, jednym z globalnych producentów szkła budowlanego.

W ramach kooperacji produkty ML System będą oferowane w sieci sprzedaży partnera na całym świecie. – Współpraca pozwoli na stworzenie symbiozy produktowej i koordynację projektów, przy wykorzystaniu sieci sprzedaży i kanałów dystrybucji Guardian Glass oraz potencjału technologicznego ML System w zakresie BIPV, specjalistycznych powłok i zintegrowanych rozwiązań konstrukcyjnych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. – Dla ML System umowa oznacza zupełnie nowe możliwości w dostępie do dużych projektów architektonicznych na całym świecie, a Guardian Glass pozwoli uzupełnić ofertę o nowatorskie technologie BIPV w zakresie zaawansowanej energetyki – dodaje Dawid Cycoń. Jak podkreśla firma w komunikacie, motorem napędowym współpracy jest m.in. sprzyjające otoczenie regulacyjne, jak i rosnąca popularność w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań budowlanych oraz zaawansowana energetyka ukierunkowana na oszczędzanie. W styczniu 2019 r. w życie weszła dyrektywa unijna, która ma wspierać wdrażanie na dużą skalę budynków o niemal zerowym zużyciu energii (NZEB – Nearly Zero Energy Buildings). Celem tej dyrektywy jest znaczne obniżenie zużycia energii w budynkach, przy jednoczesnym wykorzystaniu w bardzo znaczącym stopniu energii odnawialnej, wytwarzanej na miejscu lub w pobliżu. – Przeszklone elewacje budynków mogą być doskonałym źródłem produkcji energii, a nie wyłącznie – jak się aktualnie przyjmuje – elementem architektonicznym. Dostrzegamy pozytywne zmiany w podejściu inwestorów, zwłaszcza w Skandynawii i na innych rynkach wysoko rozwiniętych, gdzie wybór innowacyjnych rozwiązań budowlanych stał się naturalny – podkreśla Dawid Cycoń. ML System w kolejnych kwartałach będzie się koncentrować m.in. na zakończeniu projektu Quantum Glass i rozpoczęciu produkcji, ekspansji na kolejne rynki zagraniczne i dalszej dywersyfikacji kanałów sprzedaży. Celem na 2020 r., obok wzrostu sprzedaży, jest dalsza poprawa rentowności. W 2020 r. firma zamierza przeznaczyć na inwestycje około 50 mln zł, które w zasadniczej części dotyczą projektu Quantum Glass, 2D Selective Glass oraz obszaru B+R. Ostateczna skala wydatków będzie zależna od sytuacji rynkowej.
ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System na koniec 2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 12 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Guardian Glass, jako główna jednostka biznesowa Guardian Industries, jest jednym z największych na świecie producentów produktów ze szkła typu float, powlekanego i fabrycznego, dysponując 25 zakładami zlokalizowanymi na całym świecie firma. Szkło Guardian Glass można znaleźć w domach, biurach, samochodach i w kilku najbardziej rozpoznawalnych w skali świata obiektach architektonicznych.

reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama