reklama
reklama
reklama
© OrbitOne Przemysł elektroniczny | 25 czerwca 2020

Orbit One: Covid-19 nadal wywiera wpływ na rynek

W obrębie łańcucha zaopatrzeniowego dalej panują duże zakłócenia spowodowane pandemią Covid-19. Chiny mniej więcej powróciły już do swojej pełnej zdolności produkcyjnej, lecz problem stanowi transport z Chin oraz z pozostałych krajów świata.

– Koszty wzrosły z uwagi na zbyt małą zdolność produkcyjną oraz wydłużone czasy transportu – uważa kierownik łańcucha dostaw w firmie © Orbit One, Marcus Gunnebrant, który wraz ze swoim zespołem nieustannie monitoruje sytuację. – Obecnie dostrzegamy większe problemy ze zdolnościami produkcyjnymi w krajach innych niż Chiny, ponieważ kraje te z powodu pandemii Covid-19 zamknęły całe firmy. Obecnie największe problemy występują w Malezji i w Indiach. Dostawy na terenie Europy przeważnie funkcjonują dobrze, chociaż i tu występują pewne zakłócenia – ocenia Marcus Gunnebrant. – Kontynuujemy politykę codziennego komunikowania się ze wszystkimi naszymi partnerami na temat sytuacji, zarówno w zakresie transportu, jak i dostępu do podzespołów oraz surowców. Obecnie wiele krajów otwiera się i przemysł samochodowy znowu jest w ruchu. Ponownie zwiększa się nacisk na transport oraz na dostawy podzespołów – dodaje ekspert Orbit One.
Orbit One to skandynawska firma produkująca urządzenia elektroniczne oraz elektromechaniczne, zapewniająca usługi począwszy od konstrukcji i przygotowania prototypu, poprzez zakupy i produkcję, aż po testy, logistykę i usługi posprzedażne. Orbit One dysponuje czterema zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi na terenie Szwecji (w Ronneby i w Sztokholmie), Republiki Rosyjskiej oraz Polski. Koncern zatrudnia obecnie około 700 osób, a jego roczny obrót jest na poziomie 1 mld SEK. Firma Orbit One jest własnością członków kadry kierowniczej oraz zarządu.
reklama
reklama
April 25 2022 14:34 V20.5.16-2