reklama
reklama
reklama
reklama
© SiemensMobility Przemysł elektroniczny | 22 czerwca 2020

Siemens Mobility z dużym kontraktem na Florydzie

Firma Siemens Mobility otrzymała od hrabstwa Miami-Dade na Florydzie kontrakt o wartości 150 mln USD na dostarczenie zaawansowanego systemu zarządzania ruchem, który zmodernizuje 2900 skrzyżowań i korytarzy komunikacyjnych.

Wdrożona przez Siemens Mobility technologia pozwoli wykonywać inteligentne analizy, wdrażać środki strategiczne i optymalizować czas podróży w całym hrabstwie – podkreśla firma w komunikacie.
Nowy system ITS w hrabstwie Miami-Dude będzie dynamicznie zmieniał sterowanie ruchem na światłach, aby zapewnić lepsze warunki ruchu w oparciu o rzeczywiste zapotrzebowanie. Dane będą zbierane w czasie rzeczywistym na skrzyżowaniach i w strefach/korytarzach jezdni, co pozwoli na optymalizację długości sygnałów na każdym skrzyżowaniu w sieci. Stworzy to zintegrowany system zaprojektowany w celu szybkiego i skutecznego przeciwdziałania zbliżającym się sytuacjom krytycznym, jak również nieprzewidywalnym przeciążeniom ruchu i zatorom. Wymiana danych pomiędzy systemami umożliwi stworzenie efektywniejszej sieci. W szczególności, dane o ruchu drogowym (liczba pojazdów, czas podróży) zbierane przez system ITS na skrzyżowaniu będą wykorzystywane do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania ruchem w całej sieci, co zapewni utrzymanie pojazdów transportu publicznego w odpowiednim czasie i maksymalne bezpieczeństwo pieszych – zapewnia Siemens Mobility. Usługi i technologie, które Siemens Mobility planuje wykorzystać w Miami-Dade, zostały wykorzystane w projektach modernizacji systemów ruchu w ponad 300 miastach, w tym w m.in Seattle, Londynie, czy Bogocie. W Polsce systemy ITS Siemens Mobility funkcjonują m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie, a od 2019 r. są rozbudowane także w Tychach.
reklama
reklama
July 20 2022 12:24 V20.6.3-2