reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayTumisu Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2020

Polski startup wykorzysta AR do cyfryzacji przemysłu odzieżowego

WEARFITS, krakowska firma tworząca rozwiązania wspierające sprzedaż odzieży i obuwia dzięki technologiom 3D i AR (rozszerzonej rzeczywistości), otrzymała 1 mln PLN od funduszu BLDG Venture.

W najbliższych miesiącach startup będzie się koncentrował na pozyskiwaniu klientów z Polski i zagranicy, a także na budowie zautomatyzowanego skanera obuwia i dalszym rozwoju technologii AR, której rynek szacuje się na 50 mld USD do 2024 roku.
WEARFITS podpisał także umowy na akcelerację w ramach programów Startup Spark oraz S5 - Akcelerator Technologii 5G. Partnerem Startup Spark jest Indigo Nails - jedna z największych firm działających w branży beauty. Celem współpracy jest wdrożenie procesu digitalizacji odzieży do postaci modeli 3D oraz zaimplementowanie wirtualnej przymierzalni dla nowo powstającej marki odzieżowej. Natomiast w ramach akceleratora 5G startup będzie pracował nad rozwiązaniami wykorzystującymi rzeczywistość rozszerzoną (AR) we współpracy z partnerem z branży modowej. Firma została założona przez Katarzynę Burdę, Łukasza Rzepeckiego i Krzysztofa Hrycaka w celu zrewolucjonizowania sprzedaży w branży modowej przy pomocy nowoczesnych technologii, takich jak 3D i Augmented Reality (AR). Wizją startupu jest umożliwienie producentom odzieży i obuwia zastąpienie tradycyjnych zdjęć fotorealistycznymi modelami 3D, tworzonymi już na etapie projektowania, co umożliwi ich wykorzystanie we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi poprzez wirtualne przymierzanie. Docelowo, startup z Krakowa chce pomóc producentom odwrócić łańcuch dostaw, umożliwiając im najpierw sprzedaż, a następnie produkcję. Łukasz Rzepecki, współzałożyciel i prezes WEARFITS, zwraca uwagę, że sytuacja w branży, jaka zaistniała w dobie koronawirusa, tylko przyspieszyła procesy cyfrowej transformacji, a producenci już od dawna szukali sposobów na rozwinięcie sprzedaży on-line. - Najbliższe lata przyniosą także kolejną, po mobile, rewolucję w sprzedaży dzięki technologii AR – mówi Łukasz Rzepecki. - Jako jedyna strefa ekonomiczna na świecie prowadzimy akcelerator #S5 technologii 5G, gdzie wspieramy startupy w tworzeniu innowacji opartych o 5G dla przemysłu. Rozwiązania, z którymi przychodzą do nas młode firmy mają ogromny potencjał nie tylko technologiczny, ale i biznesowy. Rozwiązanie zaproponowane przez startup WEARFITS, który dołączył do naszego programu #S5, ma szansę zrewolucjonizować rynek sprzedaży online. Widzimy potencjał nie tylko dla branży odzieżowej ale także produktów, które dopiero mogą rozwinąć się w e-commerce – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. © WEARFITS
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-2