reklama
reklama
reklama
reklama
© cacaroot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 maja 2020

ifm electronic obchodzi 50. rocznicę i podsumowuje 2019 rok

Przychód przekraczający poziom 1 mld EUR, całkowita liczba klientów sięgająca 174 tysięcy, wzrost zatrudnienia pracowników do 7300 osób oraz podniesienie o 5,5% skali sprzedaży – oto globalny bilans przedstawiony przez ifm electronic.

ifm electronic to producent specjalistycznych systemów kontrolnych oraz czujników, którego polska siedziba znajduje się w Katowicach. Firma firma zapewnia, że prognozy na ten rok, dzięki dobrym wynikom w I kwartale, nadal pozostają optymistyczne, pomimo trudnej sytuacji w światowej gospodarce.
W 2019 roku sprzedaż grupy ifm, specjalizującej się w zakresie automatyki i cyfryzacji produkcji przemysłowej, po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 1 mld EUR, a liczba aktywnych klientów sięgnęła 174 000. Jednocześnie zatrudnienie w grupie, w 97 krajach świata, w tym w Polsce, wzrosło do 7300 pracowników. Znacząco udało się też podnieść sprzedaż, notując na koniec roku rekordowy wzrost 5,5% w ujęciu rok do roku. Wszystko to w jubileuszowym roku 50 lat działalności – informuje firma. Największymi motorami napędowymi rozwoju były rynki Ameryki Północnej i Południowej oraz Chiny. Dzięki dużemu wzrostowi między innymi w sektorach spożywczym i maszyn mobilnych, koncern mógł zamortyzować spadki na globalnym rynku samochodowym i w pokrewnej branży przemysłu mechanicznego. ifm electronic podkreśla, że ze względu na globalne spowolnienie gospodarcze z olbrzymią ostrożnością podchodzi do prognoz na rok 2020. Ale pierwsze dane są częściowo optymistyczne, pomimo znacznych zawirowań w związku z pandemią koronawirusa, jakie pod wieloma względami dotknęły przemysł w Azji, Europie i obu Amerykach. – Jednym z efektów obecnego kryzysu dla firm może być tendencja, w której korzystanie z rozwiązań smart factory w funkcjonowaniu linii produkcyjnych będzie miało duże znaczenie w unikaniu długotrwałych przestojów produkcyjnych. Wzmocnienie standardów pracy, bezpieczeństwa i efektywniejsze delegowanie obowiązków pracowników dzięki użyciu nowoczesnych technologii przynosi oszczędności, zwłaszcza w trudniejszych momentach działalności przedsiębiorstw produkcyjnych z większości sektorów – zaznacza Aleksandra Banaś, prezes zarządu spółki ifm electronic. ifm electronic zwraca uwagę, że globalne koncerny już niejednokrotnie musiały się mierzyć z różnymi kryzysami i stale dostosowywać działalność do zmieniającej się sytuacji na lokalnych rynkach. - 50 lat działalności grupy ifm w zakresie konstruowania, produkcji i sprzedaży czujników, sterowników, oprogramowania i systemów dla automatyki, pokazuje, że wykorzystanie nowoczesnych technologii służących do pomiaru, sterowania i przetwarzania, zwłaszcza w dobie Przemysłu 4.0, będzie przynosiło znaczne zmniejszenie negatywnych skutków obecnego kryzysu – zapewnia firma. ifm podkreśla, że o powrocie do odpowiednich wskaźników dochodów i zatrudnienia w zautomatyzowanych zakładach produkcyjnych, zadecyduje bezawaryjne i sprawne funkcjonowanie parku maszyn. Montaż specjalistycznych czujników wykrycia awarii czy systemów nadzorujących nawet kilkukrotnie zwiększa możliwości produkcyjne i potęguje uelastycznienie wszystkich procesów fabrycznych.
reklama
January 19 2022 00:28 V20.1.5-2