reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 maja 2020

ML System z dwucyfrowym wzrostem przychodów i zysków w I kwartale

ML System wypracował w I kwartale 2020 r. 19,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, 4,2 mln zł EBITDA oraz 1,4 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 25,9 proc., 32,2 proc. oraz 50,1 proc.

– Rezultaty wypracowane w I kwartale bieżącego roku są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Odzwierciedlają przyjętą strategię koncentracji na kontraktach wysokomarżowych. W kolejnych kwartałach będziemy kontynuować dywersyfikację produktów i kanałów sprzedaży, rozwój oferty usług w ramach Fotowoltaicznego Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz ekspansję na nowe rynki zagraniczne. Celem na 2020 r., obok wzrostu sprzedaży, jest dalsza poprawa rentowności – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. W 2020 r. firma zamierza przeznaczyć na inwestycje ok. 50 mln zł, które w zasadniczej części dotyczą projektu Quantum Glass oraz obszaru B+R. Ostateczna skala wydatków będzie zależna od sytuacji rynkowej. Rozwój sprzedaży zagranicznej, sprzedaż modułów z kropką kwantową do Norwegii Wśród aktualnie realizowanych projektów zagranicznych jest m.in. budynek biurowy parku nauki w szwedzkiej Uppsali, gdzie ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne na fasadę wentylowaną o łącznej powierzchni 250 m kw. i mocy instalacji 21 kWp. Wykonawcą rozwiązań PV przy inwestycji jest Solkompaniet, a deweloperem Vasakronan. – Ponadto, otrzymaliśmy zamówienie na dostawę do centrum turystycznego w norweskim Dalsnibba modułów fotowoltaicznych z powłoką z kropek kwantowych o łącznej powierzchni 35 m kw. Trafią one na przeszkloną elewację budynku położonego na wysokości 1500 m n.p.m. To już czwarta w tym roku, po Stavanger, Sztokholmie i wspomnianej wyżej Uppsali, realizacja skandynawska – podkreśla Dawid Cycoń.
© ML System SA to spółka technologiczna, oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System na koniec 2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 12 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-2