reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 maja 2020

InventionMed ze wsparciem SoftBlue

InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej, podpisała list intencyjny z nowym inwestorem. SoftBlue zadeklarował wsparcie budowy Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł, a dzięki zaangażowaniu inwestora, możliwe będzie rozpoczęcie prac rozwojowych i budowlanych - informuje spółka w komunikacie.
SoftBlue to notowana na rynku NewConnect firma działająca sektorze teleinformatyki, branży pokrewnej z działalnością InventionMed. Spółka zapewni technologiczne wsparcie oraz dostęp do zasobów niezbędnych do realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. - Pozyskanie inwestora ściśle związanego z branżą, w której działamy to dla InventionMed bardzo ważny krok w rozwoju spółki oraz szansa na zwiększenie skali działalności. Dzięki wsparciu i zasobom SoftBlue, przygotowujemy się do budowy innowacyjnej na skalę światową inwestycji – największego medycznego centrum szkoleniowego VR i AR – komentuje Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed. „Wirtualny szpital”, czyli Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy będzie to miejsce wyposażone najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i prototypowe symulatory medyczne w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality) oraz autorską technologię InventionMed - podwójną immersję. Spółka opracuje i wdroży rozwiązania produktowe umożliwiające kompleksowe szkolenie adeptów medycyny – nie tylko w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej, ale również kardiologii, kardiochirurgii a także neochirurgii, chirurgii, geriatrii, anatomii oraz rehabilitacji neurologicznej. O emisji akcji skierowanej do SoftBlue zdecyduje Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy InventionMed, które zostało zwołane na 15 czerwca 2020 r. Zgodnie z opublikowanymi projektami uchwał, akcjonariusze będą decydować o emisji do 15 mln akcji. Akcje zostaną wyemitowane w ramach emisji prywatnej do inwestora, który zobowiąże się do nie sprzedawania objętych akcji przez co najmniej trzy lata oraz wesprze spółkę w realizacji budowy Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy.
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-1