reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUMEL Przemysł elektroniczny | 07 maja 2020

Nowy zakład firmy LUMEL na ukończeniu

W październiku ubiegłego roku LUMEL wmurował kamień węgielny pod nowy zakład automatyki przemysłowej w Zielonej Górze. Przeprowadzka planowana jest na czerwiec.

- Nasz nowy zakład Lumel 4.0 i Lumel Arena - multisportowa hala dla pracowników są już prawie gotowe. W czerwcu planujemy przeprowadzkę by od lipca produkcja w nowym miejscu ruszyła pełną parą – poinformowała firma w komunikacie. Zakład oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjne powstają na 1,5 ha działce. Wielkość zakładu to 4 400 m kw., a powierzchnia centrum sportowego – 1 300 m kw. Szacowany koszt inwestycji podawany był na 30 mln PLN. Podczas uroczystości inaugurującej inwestycję, Dinesh Musalekar, prezes LUMEL SA powiedział, że firma zamierza w nowym zakładzie kontynuować prace związane z rozwojem urządzeń i systemów dla tradycyjnej energetyki, a także planuje uruchomienie produkcji rozwiązań dla energetyki odnawialnej. - Pierwszą grupą urządzeń z tej serii będą inwertery solarne o mocach do 50kW, a w dalszej kolejności m.in.: magazyny energii dla systemów energetyki odnawialnej. W nowym zakładzie planujemy również uruchomić projekty związane z branżą motoryzacyjną – mówił Dinesh Musalekar.
© LUMEL powstał w 1953 roku, początkowo działał jako Zielonogórskie Zakłady Wytwórcze Mierników Elektrycznych A-21, które po kilku latach otrzymały nazwę Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych LUMEL. Dzisiejszy LUMEL SA to producent aparatury pomiarowej i urządzeń automatyki przemysłowej, a LUMEL ALUCAST Sp. z o.o. to jeden z największych europejskich producentów precyzyjnych odlewów ciśnieniowych. LUMEL należy do międzynarodowej grupy kapitałowej, w skład której wchodzą LUMEL S.A., LUMEL ALUCAST Sp. z o.o.; Rishabh Instruments Pvt. Ltd., Sifam Tinsley US, Sifam Tinsley UK.
reklama
reklama
November 29 2021 22:48 V19.2.0-2