reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem Przemysł elektroniczny | 05 maja 2020

ML System otrzymał pozwolenie na użytkowanie fabryki Quantum Glass

ML System, firma z branży fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), otrzymał pozwolenie na użytkowanie hali, gdzie produkowane będą szyby z powłoką kwantową.

– Otrzymane pozwolenie znacznie przybliża nas do uruchomienia masowej produkcji szyb z powłoką kwantową. Warto podkreślić, że na fasadzie części biurowej nowej fabryki zamontowaliśmy okna wielofunkcyjne z powłoką kwantową i z funkcją grzewczą, które powstały jeszcze w warunkach laboratoryjnych. Przypomnę także, że linia wytwórcza, jedyna tego typu na świecie, została już zakontraktowana. Przed masowym wdrożeniem do produkcji planujemy wykonać kilka instalacji pilotażowych w kraju i za granicą – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Uruchomienie seryjnej produkcji szyb z powłoką kwantową planowane jest na pierwsze półrocze 2021 roku. ML System w istniejących halach produkcyjnych pracuje także nad rozwojem technologii powłok pasywnych w ramach projektu 2DGlass. Zakłada on poprawę parametrów szyb zespolonych powszechnie stosowanych w budownictwie i transporcie. Spółka otrzymała 16,8 mln zł dofinansowania od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na wdrożenie tego produktu. Planowana data wdrożenia komercyjnego szyb pasywnych 2DGlass to II kwartał 2022 r. ML System 7 maja przedstawi wyniki wypracowane w 2019 roku.
© ML System SA to spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim, a zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec III kwartału 2019 r. zatrudniał 167 osób, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 17 zgłoszeń patentowych w tym dwanaście patentów już jest przyznanych.
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-2