reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2020

Chiński gigant elektromobilności podpisał umowy z europejskimi partnerami

Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL), producent akumulatorów do pojazdów elektrycznych, rozszerza swoje partnerstwo z VDL Bus & Coach B.V. i Quantron AG w zakresie optymalizacji lokalnych rozwiązań produktowych i usługowych do elektryfikacji pojazdów użytkowych w Europie.

- Nowe partnerstwa odegrają ważną rolę w międzynarodowej strategii CATL w sektorze biznesowym pojazdów użytkowych, pozwalając na stworzenie kompleksowej i bogatej sieci dużych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) – podkreśla CATL w komunikacie. Współpraca z VDL Bus & Coach w zakresie dystrybucji autobusów elektrycznych w UE Firma CATL podpisała niedawno umowę z VDL Bus & Coach, europejskim przedsiębiorstwem z sektora elektrycznego transportu publicznego, który ma 22% udziałów w rynku europejskim. Zgodnie z umową, CATL zapewni firmie VDL Bus & Coach system akumulatorów o wysokiej gęstości energetycznej w oparciu o swoją standardową platformę produktową LFP CTP (cell-to-pack). Dzięki obecnej współpracy, firma CATL będzie mogła zaoferować elastyczne rozwiązania i usługi w całym cyklu życiowym dla europejskich klientów zamawiających autobusy elektryczne. Pierwsze autobusy będące owocem tej współpracy wyjadą na drogi w Holandii jeszcze w tym roku. Quantron AG autoryzowanym dealerem CATL w Europie Na podstawie nowej umowy pomiędzy CATL a Quantron AG, niemiecka spółka Quantron AG stała się autoryzowanym dystrybutorem i partnerem serwisowym CATL w zakresie pojazdów użytkowych i zastosowań przemysłowych w Europie. Jako importer, Quantron AG pełni funkcję autoryzowanego dealera CATL dostarczającego akumulatory firmy w Europie. W ofercie firmy znajdą się standardowe akumulatory CATL, pakiety LFT CTP (cell-to-pack) i moduły NMC. Poza VDL Bus & Coach i Quantron AG, CATL nawiązał partnerstwo z Daimler Trucks & Buses i został częścią międzynarodowego sojuszu VWCO, e-Consortium, który promuje elektryfikację pojazdów użytkowych na całym świecie.
Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL) prowadzi działania B+R, produkcję i sprzedaż systemów akumulatorowych na potrzeby nowych pojazdów elektrycznych i systemów przechowywania energii. W 2019 r. roczny poziom sprzedaży akumulatorów firmy dla pojazdów elektrycznych wyniósł 40,25 GWh, plasując firmę na pierwszym miejscu na świecie w zakresie poziomu wykorzystanej energii z akumulatorów dla pojazdów elektrycznych wg SNE Research. Wg stanu na 2019 r. spółka CATL zatrudniała przeszło 26 tys. pracowników na całym świecie. Siedziba główna spółki mieści się w Ningde w Chinach, a jej filie w Pekinie, Liyang (Prowincja Jiangsu), Xining (Prowincja Qinghai) i Yibin (Prowincja Syczuan). W pozostałych krajach spółka jest obecna w Monachium (Niemcy), Paryżu (Francja), Yokohamie (Japonia), Detroit (USA) i Vancouver (Kanada).Spółka jest także właścicielem i operatorem zakładów produkcji akumulatorów w prowincjach Fujian, Jiangsu, Qinghai i Syczuan. Pierwsza fabryka w Europie powstaje obecnie w niemieckim mieście Erfurt. W czerwcu 2018 r. spółka weszła na Giełdę Papierów Wartościowych w Shenzhen.
reklama
reklama
November 29 2021 22:48 V19.2.0-2