reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 23 kwietnia 2020

ML System wprowadza na rynek szklane przegrody przeciwwirusowe

ML System, spółka technologiczna z branży fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), wprowadziła na rynek szklaną przegrodę – w wersji aktywnej i pasywnej – chroniącą przed wirusami.

Jest to odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na tego typu asortyment w związku z pandemią COVID-19 - podkreśla ML Systemw komunikacie. – Przegroda znajdzie swoje zastosowanie zarówno w przychodniach medycznych czy aptekach, jak i transporcie publicznym (autobusy, trolejbusy). W wariancie aktywnym proponujemy szybę, która impulsowo, cyklicznie, będzie się nagrzewać do temperatury ok. 75 stopni Celsjusza likwidując zarazki. Warto podkreślić, że dostępne na rynku szkło antybakteryjne nie jest skutecznym narzędziem w walce z wirusami – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. W przegrodach zastosowano szkło bezpieczne, a w wersji pasywnej, w celu ułatwienia bezpośredniej komunikacji, zastosowano dodatkową szybę. Pierwsze przegrody zostały już zainstalowane w pięciu łódzkich przychodniach należących do Poradni Lekarzy Rodzinnych. ML System w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. wypracował 65,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 3,8 mln zł zysku netto.
© ML System SA to spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim, a zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec III kwartału 2019 r. zatrudniał 167 osób, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 17 zgłoszeń patentowych w tym dwanaście patentów już jest przyznanych.
reklama
reklama
January 20 2022 15:01 V20.1.11-1