reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NXP Przemysł elektroniczny | 10 kwietnia 2020

NXP: wpływ epidemii większy, niż się spodziewaliśmy”

Producent półprzewodników zaktualizował swoje prognozy na pierwszy kwartał, ponieważ wpływ epidemii koronawirusa okazał się większy, niż zakładano.

Według najnowszej aktualizacji, NXP spodziewa się spadku sprzedaży w pierwszym kwartale o 3,5% r/r ze względu na COVID-19.
- W tym trudnym okresie podjęliśmy rygorystyczne działania, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkim członkom zespołu NXP i jesteśmy bardzo dumni z ich poświęcenia - powiedział Richard Clemmer, dyrektor generalny NXP. - Wpływ na wyniki w pierwszym kwartale ze względu na COVID-19 był bardziej znaczący, niż ocenialiśmy to 2 marca. Chociaż zakłócenia łańcucha dostaw występujące po Nowym Roku w Chinach wydają się maleć, trendy w popycie na rynku końcowym w pozostałej części świata zaczęły znacznie się pogarszać – dodał Clemmer. Richard Clemmer stwierdził, że w marcu bardzo wyraźne były gwałtowne spadki popytu na rynku motoryzacyjnym, ponieważ wielu globalnych producentów OEM spoza Chin zamknęło linie produkcyjne, a także na rynkach przemysłowym i mobilnym, gdzie na zamówienia negatywny wpływ miało mniejsze zapotrzebowanie na produkty ze strony klientów. Wcześniejsze prognozy NXP z 2 marca zakładały osiągnięcie 2,23 mld USD przychodów, co stanowiłoby wzrost o 6,3% r/r. Obecnie firma spodziewa się przychodów w pierwszym kwartale w wysokości 2,02 miliarda USD, co oznaczałoby spadek o 3,5% r / r. - Nadal jesteśmy uważni w zarządzaniu naszą dystrybucją, dostosowując zapasy do sprzedaży poza kanałem dystrybucyjnym – powiedział Clemmer. NXP zamierza wstrzymać wysyłkę zamówień do swoich partnerów dystrybucyjnych o wartości około 150 mln USD.
reklama
reklama
November 29 2021 22:48 V19.2.0-1