reklama
reklama
reklama
reklama
© dirk ercken dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 marca 2020

Nowy zarząd PGZ

Rada Nadzorcza PGZ SA rozstrzygnęła konkurs na stanowisko prezesa zarządu PGZ SA, powołując na nie Andrzeja Kensboka. Grupa ma też nowego wiceprezesa oraz członka zarządu.

Jak informuje PGZ w komunikacie, zgodnie ze statutem spółki, Rada Nadzorcza PGZ SA skierowała do Ministra Obrony Narodowej wniosek o wyrażenie opinii na temat zaproponowanych kandydatur. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował decyzję Rady Nadzorczej PGZ SA, w związku z tym nowy zarząd PGZ SA działa w składzie:
  • Andrzej Kensbok – prezes zarządu PGZ SA,
  • Michał Pietrzyk - wiceprezes zarządu PGZ SA,
  • Hubert Stępniewicz - członek zarządu PGZ SA.
Andrzej Kensbok był m.in. wiceprezesem PepsiCo w Europie Wschodniej, konsultantem w firmie doradczej Bain & Company i dyrektorem Fabryki Wedla w Płońsku. Od marca 2017 do lipca 2019 r. pełnił funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu SA, odpowiedzialnego za grupę kapitałową i finanse. Od lipca 2019 r. był dyrektorem zarządzającym ds. projektów strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A. W latach 2018-2020 r. przewodniczył Radzie Nadzorczej PKP S.A. Andrzej Kensbok jest absolwentem Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i studiów MBA w szkole INSEAD we Francji.
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-1