reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 20 marca 2020

Operator z Hongkongu wybiera Ericssona jako dostawcę 5G

Ericsson i SmarTone, jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Hongkongu, podpisali pięcioletnią umową na wdrożenie 5G w Hongkongu.

Ericsson jest jedynym dostawcą operatora SmarTone sieci 4G i pozostanie nim jako dostawca 5G vendor. Kontrakt wzmocni współpracę firm trwającą 28 lat.
- SmarTone i Ericsson od stycznia 2017 roku przygotowują się na erę 5G w Hong Kongu. Zaprezentowaliśmy wtedy pierwszą demonstrację technologii 5G na naszym rynku. Ericsson i SmarTone wspólnie przewodzili w światowych rozwiązaniach mobilnych i uruchomili wiele przełomowych pierwszych rozwiązań, poprzez pilotaże, wspólne badania i rozwój produktów. Kontynuujemy naszą długoletnią współpracę, aby rozwijać światowej klasy technologię, zbudować solidną sieć 5G w Hong Kongu i dostarczyć klientom 5G najlepszej klasy. SmarTone jest dumny, że nasze działania odgrywają kluczową rolę w cyfrowej transformacji Hongkongu – powiedział Stephen Chau, Chief Technology Officer of SmarTone. SmarTone będzie pierwszym operatorem w Hongkongu, który wdroży Ericsson Spectrum Sharing, czyli oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie istniejących częstotliwości i współdzielenie pasma jednocześnie w 4G i 5G – podkreśla Ericsson w komunikacie. - Ericsson Spectrum Sharing usprawni wprowadzenie 5G. SmarTone będzie w stanie efektywniej alokować zasoby widma zgodnie z wymaganiami ruchu, wykorzystując swoją istniejącą infrastrukturę. ESS umożliwi nie tylko płynniejsze przejście do 5G, ale także szybsze – stwierdził Magnus Ewerbring, Chief Technology Officer, Asia Pacific w firmie Ericsson.
reklama
reklama
November 22 2021 13:31 V19.1.3-1