reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 02 marca 2020

ML System z nowym kontraktem

ML System, spółka technologiczna z rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), podpisała wartą 1,4 mln PLN umowę z generalnym wykonawcą zatok autobusowych na dostawę 27 wiat przystankowych. Obiekty staną w Rzeszowie.

– Wiaty przystankowe będą miały funkcję grzania i chłodzenia. To kolejny kontrakt z Rzeszowem tego typu, co potwierdza innowacyjny charakter miasta oraz dobrą współpracę z ML System – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Dotychczas spółka dostarczyła Rzeszowowi 140 wiat przystankowych: 20 z nich posiada centralne sterowanie energią, sześć ma zainstalowany system grzewczy, 22 instalację fotowoltaiczną, a pięć instalację chłodzenia. Wiaty przystankowe wyprodukowane przez ML System są również widoczne w Stalowej Woli, Boguchwale, Wieliczce, Koszalinie i mieście Resko. Przystanek miejski zintegrowany z instalacją fotowoltaiczną jest elementem infrastruktury transportu zbiorowego, który wpisuje się w koncepcję smart city. Wygenerowaną przez układ PV energię można na bieżąco eksploatować (zasilanie klimatyzacji, oświetlenie LED, ładowanie telefonów, ogrzewanie szyb oraz ławki), a nadwyżki magazynować w akumulatorach. Dzięki zainstalowanym taśmom LED wewnątrz zespolenia szyb oświetlenie jest odporne na akty wandalizmu. Ponadto można stosować innowacyjne, podgrzewane szyby z funkcją „no frost”. W ramach inwestycji ML System wykonał do tej pory Rzeszowowi instalacje PV i BIPV na ponad 50 obiektach użyteczności publicznej. Zainstalowano systemy dachowe, żaluzje i fasady wentylowane o łącznej mocy ponad 1MWp. ML System w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. wypracował 65,9 mln PLN skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln PLN EBITDA oraz 3,8 mln PLN zysku netto.
ML System S.A. to spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim, a zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec III kwartału 2019 r. zatrudniał 167 osób, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 18 zgłoszeń patentowych w tym dziesięć patentów już jest przyznanych.
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-2