reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Umicore Przemysł elektroniczny | 26 lutego 2020

Umicore oficjalnie zainaugurowało budowę fabryki w Polsce

Belgijska firma pod Nysą wybuduje fabrykę, w której będą wytwarzane materiały katodowe wchodzące w skład baterii litowo-jonowych stosowanych w pojazdach elektrycznych.

W Radzikowicach odbyła się symboliczna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego Umicore, globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się technologią materiałową. Jesienią 2019 roku Umicore, firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji materiałów i przetwarzaniu metali, uzyskało pozytywną decyzję środowiskową, wydaną przez burmistrza Nysy i pozytywnie zaopiniowaną między innymi przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
Inwestycja w Nysie jest ważnym elementem strategii rozwoju Umicore. Będzie to pierwszy w Europie zakład tej firmy zajmujący się produkcją materiałów katodowych wykorzystywanych w branży elektromobilności.
- Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii spełniających najwyższe standardy ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa, zakład nie będzie negatywnie wpływał na jakość powietrza czy wody – podkreśla Umicore w komunikacie. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, zaczęły się intensywne prace przy konstrukcji zakładu. Proces produkcji materiałów katodowych ma rozpocząć się jeszcze w 2020 roku. W fabryce zatrudnienie znajdzie około 400 wykwalifikowanych pracowników. W najbliższych miesiącach Umicore planuje zaangażować się w wiele wydarzeń takich jak chociażby uczestnictwo w lokalnych targach pracy. - Firma, dzięki innowacyjnym technologiom, odpowiedzialnemu wydobyciu surowców i zastosowaniu zamkniętego obiegu materiałów jest bardzo mocno zaangażowana w proces transformacji ku elektrycznej mobilności. Jesteśmy wiodącym dostawcą materiałów katodowych w transporcie elektrycznym i dlatego tak ważna jest dla nas możliwość docierania do klientów w różnych regionach świata. Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Nysie świetne wpisuje się w tę strategię - podkreślał CEO Umicore Marc Grynberg. Od 2016 roku Umicore jest już obecny w Polsce. W Nowej Rudzie, na Dolnym Śląsku, produkuje katalizatory obniżające emisję spalin samochodowych.
© Umicore to globalna firma z branży technologii materiałowej i recyklingu. Koncentruje się na obszarach działalności, w których istotne znaczenie ma specjalistyczna wiedza w dziedzinie inżynierii materiałowej, chemii i metali. Działalność Umicore jest podzielona na trzy grupy biznesowe: katalizę, technologie energetyczne i powierzchniowe oraz recykling. Umicore generuje większość swoich przychodów i przeznacza większość swoich prac badawczo-rozwojowych na materiały do czystej mobilności i recykling. Działalność przemysłowa i handlowa Umicore oraz działalność badawczo-rozwojowa zlokalizowane są na całym świecie. Grupa w 2019 r. wygenerowała obrót w wysokości 17,5 mld EUR (3,4 mld EUR z wyłączeniem metalu) i obecnie zatrudnia 11 100 osób.
reklama
April 25 2022 14:34 V20.5.16-2