reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GreenwayPolska
Przemysł elektroniczny |

GreenWay Polska z przetargiem na kolejne stacje ładowania

W wyniku przetargu zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, spółka zainstaluje i będzie operatorem ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów na jedenastu kolejnych MOPach.

W lutym 2020 roku, na mocy wyników ogłoszonego w październiku 2019 roku przetargu GDDKiA, spółka GreenWay Polska została wyłoniona jako podmiot, który wyposaży jedenaście MOP-ów w ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych. GreenWay będzie dzierżawił fragmenty nieruchomości, na których zlokalizowane są MOP-y i dostarczał na nich płatne usługi ładowania samochodów elektrycznych. Według wstępnych założeń, stacje GreenWay Polska pojawią się w nowych lokalizacjach w pierwszej połowie 2021 roku. Wymagane przez GDDKiA minimum mocy stacji wynosi 72 kW, jednak GreenWay rozważa posadowienie urządzeń o mocy do 150 kW. Ostateczne decyzje w tym zakresie zostaną podjęte po analizie możliwości przyłączenia stacji do sieci energetycznej, co w niektórych lokalizacjach może stanowić dość duże wyzwanie z uwagi na ograniczone zdolności sieci dystrybucyjnych. Przetarg GDDKiA na dostarczenie usług ładowania obejmował w sumie 25 lokalizacji. Spośród nich, GreenWay będzie obsługiwał 11.
GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.). Obecnie w sieci GreenWay znajduje się aktualnie ponad 220 stacji ładowania, z czego w Polsce prawie 180. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-1