reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMZ Przemysł elektroniczny | 19 lutego 2020

BMZ Poland ma za sobą dobry rok

Polska spółka BMZ, posiadająca drugą co do wielkości fabrykę w grupie, w 2019 roku podwoiła powierzchnię produkcyjną i o 10% zwiększyła sprzedaż.

Ubiegły rok był niezwykle udanym okresem dla BMZ Poland, w szczególności pod względem wzrostu zysku operacyjnego. - Sytuacja ekonomiczna jest coraz bardziej niepewna, a globalna dynamika wzrostu wyraźnie spadła, ale pomimo tych rosnących trudności – BMZ Poland utrzymuje dobry kurs – podkreśla firma. BMZ podkreśla także, że powyższa wiadomość stanowi potwierdzenie ciągłego wzrostu Grupy BMZ, średnio o 30% rocznie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy działania niemieckiego przedsiębiorstwa były skoncentrowane na sprzedaży i zyskach, co w efekcie umożliwiło osiągnięcie znacząco wyższych marż brutto na koniec 2019 roku – na poziomie 11%, czyli o 50% więcej niż w roku poprzednim – czytamy dalej w komunikacie. Te dobre wyniki są rezultatem wdrożonych optymalizacji i zmian w procesach produkcyjnych. Nowi kluczowi klienci to wiodące europejskie firmy OEM, z takich sektorów, jak e-autobusy czy elektronarzędzia, które otwierają grupie drzwi do szybko rozwijających się rynków, np. elektryfikacji autobusów. Klienci ci zapewniają też BMZ stabilną sytuację zamówieniową na cały 2020 rok - informuje BMZ. W zeszłym roku BMZ realizowało inwestycję w Gliwicach, będącą już na ukończeniu. Dzięki temu projektowi, firma podwoi powierzchnię produkcyjną do 9 tys. m kw. i zapewni klientom większe moce produkcyjne. - Skupiamy się na projektowaniu i produkcji dużych akumulatorów (tzw. Big Packs), co umożliwia nam ciągłe zwiększanie udziału w rynku e-autobusów. Oprócz inwestycji w Polsce, pracujemy jednocześnie nad rozbudową trzech innych siedzib. Znajdujemy się w doskonałej sytuacji na początku roku 2020, co zapewni nam dalszy stabilny wzrost obrotów i zysków – powiedział rzecznik i CMO firmy BMZ Christian Adamczyk.
Grupa BMZ to dostawca inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Siedziba główna BMZ znajduje się w Niemczech, firma ma też swoje zakłady w Chinach, Polsce i Stanach Zjednoczonych oraz kolejne biura w Japonii i Francji. Grupa zatrudnia na świecie około 3000 osób. Polska filia, BMZ Poland z Gliwic, rozwija się dynamicznie od 2010 roku i dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów. BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale badań i rozwoju.
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-1