reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com PCB | 30 stycznia 2020

NCAB ogłasza opóźnienia w dostawach

Sytuacja w Chinach sprawia, że kolejne firmy wprowadzają zmiany w harmonogramach dostaw i ogłaszają przerwy w produkcji. Koronawirus ma też wpływ na działanie NCAB Group.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, władze Chin ogłosiły przedłużenie tygodniowej przerwy świątecznej z okazji Chińskiego Nowego Roku do 2 lutego. Prowincja Hubei ze stolicą w Wuhan, gdzie zidentyfikowano nowego wirusa, jest poddana kwarantannie. NCAB Group nie ma co prawda fabryki w okolicy Wuhan, ale dostawcę płytek drukowanych także dotyka przerwa w produkcji i logistyce. Jak poinformowało NCAB, lokalne władze prowincji oficjalnie ogłosiły, że szkoły, instytucje rządowe i firmy nie rozpoczną działalności wcześniej niż:
  • prowincja Guangdong: 10 lutego 2020 r. (m.in. Shenzhen - gdzie znajduje się większość fabryk PCB)
  • Szanghaj: 8 lutego 2020 r
  • HongKong: 8 lutego 2020 r.
Powyższe terminy mogą ulec zmianie, ale NCAB ostrzega, że wydłużone zostaną opóźnienia w dostawach PCB. Obecnie zespół w Chinach zbiera szczegółowe informacje z fabryk, aby efektywnie zarządzać sytuacją po ponownym rozpoczęciu pracy. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) raportowała na początku stycznia, na podstawie informacji od chińskich władz, że po kilku przypadkach zapalenia płuc w mieście Wuhan w prowincji Hubei zidentyfikowano nowego koronawirusa. To nowy wirus z tej samej rodziny, który obejmuje przeziębienie i SARS, o nazwie 2019-nCoV, który powoduje choroby układu oddechowego i jest przenoszony przez kontakt między ludźmi. Zalecenia prewencyjne koncentrują się więc na higienie rąk i dróg oddechowych oraz bezpiecznych praktykach żywieniowych. - Koledzy z NCAB Group w naszym zespole ds. zarządzania fabrykami z siedzibą w Shenzhen podejmują wszelkie środki ostrożności w celu uniknięcia miejsc publicznych i zwracają uwagę na zalecenia rządu Chin dotyczące higieny i praktyk żywieniowych. Ponadto, monitorując sytuację, zaleciliśmy, aby pracowali z domu / zdalnie przez dodatkowy tydzień, aby mogli jeszcze bardziej uniknąć ryzyka kontaktu z wirusem, nie podróżując służbowo – informuje NCAB.
reklama
reklama
October 05 2022 12:09 V20.8.44-2