reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 23 stycznia 2020

Innowacje technologiczne na celowniku InnoEnergy

InnoEnergy w ramach 6. edycji PowerUp! Challenge poszukuje najlepszych startupów, scaleupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej, oferując możliwość inwestycji liczonych w milionach euro.

Szwedzka firma Northvolt, założona przez menadżerów pełniących uprzednio funkcje zarządcze w Tesli, która otrzymała wsparcie InnoEnergy, obecnie wyceniana jest na 1,6 mld EUR.
Europejski fundusz EIT InnoEnergy poszukuje możliwości inwestycji w przełomowe rozwiązania technologiczne z Europy Środkowo-Wschodniej. 6. edycją PowerUp! Challenge jest otwarta dla przedsiębiorstw na każdym etapie rozwoju, a najlepsi będą mogli korzystać z dostępu do europejskiej sieci partnerów InnoEnergy. - Nie ma znaczenia, czy masz tylko innowacyjny pomysł, szukasz kolejnych klientów, czy planujesz ekspansję rynkową. W centrum naszego zainteresowania są projekty związane z magazynowaniem energii, dekarbonizacją przemysłu i zrównoważonym rozwojem miast, ale zapraszamy też wszystkich posiadających niekonwencjonalne pomysły technologiczne – mówi Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe. Specjalnie dla startupów, w ramach PowerUp! Challenge, InnoEnergy organizuje konkurs, w którym do wygrania są nagrody finansowe o łącznej wartości 65 000 euro i tytuł „Start-up of the Year”. Najlepsi będą mieli możliwość uczestnictwa w Business Bootcamps, które koncentrują się na merytorycznym wsparciu młodych przedsiębiorców przez międzynarodowych ekspertów. InnoEnergy to fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart. Poprzez wiedzę, finansowanie oraz sieć kontaktów wspiera komercjalizację produktów i ich wprowadzenie na rynki międzynarodowe. Jedną z przełomowych inwestycji InnoEnergy jest Northvolt, największy w Europie producent baterii litowo-jonowych, wyceniany obecnie na 1,6 mld EUR. Na czele założonej w 2016 roku spółki stanęło dwóch byłych wiceprezesów Tesli - Peter Carlsson oraz Paolo Cerutti. Kilka miesięcy temu firma Northvolt uzyskała 350 mln EUR dofinansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i obecnie buduje dwie fabryki akumulatorów zasilane „zieloną” energią: Northvolt Ett w Skellefteá, w pobliżu koła podbiegunowego, oraz Northvolt Zwei w Dolnej Saksonii w Niemczech. Co ciekawe, w Gdańsku od połowy ubiegłego roku działa nowoczesna linia montażu baterii i systemu magazynowania energii – Northvolt Battery Systems Jeden.
reklama
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1