
© Audi
Przemysł elektroniczny |
Audi zelektryfikuje co dziesiąte miejsce parkingowe w fabrykach marki w Niemczech
Audi zainwestuje niemal 100 mln EUR w infrastrukturę ładowania aut elektrycznych na terenie własnych fabryk. Infrastruktura ładowania i zarządzanie nią, są początkiem rozwoju nowego obszaru biznesowego.
Do połowy 2022 r. marka z czterema pierścieniami w logo wyposaży jedno na dziesięć miejsc parkingowych na terenach swoich fabryk w możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Większość z nich będzie jednocześnie dostępna dla osób spoza firmy. Jest to największy projekt infrastrukturalny w zakresie ładowania samochodów realizowany przez koncern z Ingolstadt – czytamy w komunikacie.
Audi jest już w trakcie budowy ponad 4500 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W samym tylko głównym zakładzie Audi w Ingolstadt będzie dostępnych 3500 punktów ładowania. W Neckarsulm będzie tych punktów 1000, a w Brukseli i w Győr nieco poniżej 100 w każdym. Infrastruktura do ładowania zostanie zbudowana również w fabryce w San José Chiapa w Meksyku. Łączny budżet całego projektu wynosi prawie 100 mln EUR.
Jest to kolejny krok na drodze Audi od wyłącznie producenta samochodów, do dostawcy usług w zakresie mobilności oraz w dążeniu do neutralności pod względem emisji CO2. Najpóźniej do 2050 r. działalność firmy ma być całkowicie neutralna pod względem emisji CO2 – informuje koncern.